خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('nav_menu') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('category') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('portfolio-types') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_statistics_useronline' doesn't exist]
DELETE FROM `wp_statistics_useronline` WHERE timestamp < 1610758829

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.*, tr.object_id FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id INNER JOIN wp_term_relationships AS tr ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('category', 'post_tag', 'post_format') AND tr.object_id IN (11780) ORDER BY t.name ASC

کشف یک کمپین بدافزاری !|پویاسیستم مرکزی|حسابداری

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '15' LIMIT 1

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '15' LIMIT 1

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '15' LIMIT 1

کمپین کشف یک کمپین بدافزاری ! 126

#امنیت ؛ در این مقاله به معرفی و بررسی یک کمپین بدافزاری جدید می پردازیم که از اسناد HWP استفاده می کنند . با ما با مقاله کمپین بدافزاری همراه باشید : 

 

محققان شرکت امنیتی تالوس بیان داشتند که یکی از کمپین‌های بدافزاری که به تازگی کاربران کره‌ی جنوبی را هدف حمله قرار داده از اسناد Hangul Word Processor (به اختصار HWP) برای آلوده کردن اهداف خود استفاده کرده است.

این کمپین که بین نوامبر ۲۰۱۶ و ژانویه‌ی ۲۰۱۷ فعالیت کرده تعداد محدودی از کاربرانی را هدف حمله قرار داده که از یک جای‌گزین مایکروسافت آفیسِ توسعه‌یافته توسط Hancom استفاده می‌کردند، این حمله بیشتر به این خاطر بوده که ابزار مذکور بین کاربران کره‌ی جنوبی محبوبیت دارد. این اسناد آلوده که به زبان کره‌ای نوشته شده‌اند ظاهراً توسط وزارت وحدت کره‌ی جنوبی تهیه شده‌اند. ( کمپین بدافزاری )

این اسناد برای این‌که مجاز و عادی جلوه کنند، تلاش می‌کردند تا یک پرونده را از یک وب‌گاه دولتی کره بارگیری کنند: kgls.or.kr.

پرونده‌ی مورد نظر کدی بوده که در پوشش یک پرونده‌ی jpeg پنهان شده بود، کدی که برای این آلودگی‌سازی اجرا می‌شد.

 

کمپین بدافزاری کمپین کشف یک کمپین بدافزاری ! 121

محققان تالوس گمان می‌کنند که این وب‌گاه بیشتر به خاطر مشروعیت بخشیدن به حمله‌ی مورد بحث مورد نفوذ واقع شده است. آن‌ها همچنین خاطرنشان کردند که یک عامل پیچیده پشت این پرده قرار دارد، چرا که وب‌گاه‌های تحت نفوذ یا پاک‌سازی شده‌اند و یا بعد از انجام حمله حذف گردیده‌اند و محتوای نهایی حمله هیچ‌جا کشف نشده است. علاوه بر این، نفوذگران از یک زیرساخت مشترک برای بیش از چند روز استفاده نکرده‌اند و هیچ‌گاه زیرساخت مورد استفاده را مجدداً به کار نبرده‌اند. ( کمپین بدافزاری )

با توجه به این شواهد می‌توان احتمال داد که این بارکننده توسط یک گروه مرفه طراحی شده تا به وسیله‌ی آن نهادهای مستقر در بخش عمومی کره‌ی جنوبی مورد حمله قرار بگیرند. بسیاری از این روش‌ها مشابه مشخصه‌های کمپین‌هایی هستند که پیش‌تر علیه گروه‌های دولتی دست به فعالیت زده‌اند.

استفاده از پرونده‌های HWP برای آلوده‌سازی اگرچه متداول نیست ولی در پشت‌زمینه این حس را القاء می‌کند که این نرم‌افزار به‌طور گسترده‌ای در کره و به ویژه توسط دولت کره‌ی جنوبی استفاده می‌شود. همچنین از آن‌جایی که این یک قالب پرونده‌ی محلی است، ممکن است دستگاه‌های امنیتی برای پردازش پرونده‌های HWP تجهیز نشوند، و این باعث شود که نفوذگر عامل ماجرا به احتمال زیاد شناسایی نشود. ( کمپین بدافزاری )

این سند که دارای عنوان «تجزیه و تحلیل (سال نوی شمالی) در ۲۰۱۷» نام دارد شامل لوگوی وزارت اتحاد این کشور است، که برای اتحاد مجدد شمال و جنوب کره‌ی جنوبی فعالیت می‌کند. این سند حاوی اطلاعاتی همچون جشن سال جدید در کره‌ی شمالی است و در پایان دربرگیرنده‌ی دو پیوند به اسناد دیگر است، این سند به کاربران اطلاع می‌دهد که بایست برای دست پیدا کردن به این اسناد روی پیوندها دو بار کلیک نمایند.

پس از آن‌که سند طعمه باز شد، کدها منجر به اجرای wscript.exe شده و شل‌کد را به این فرآیند اجار می‌کنند. این شل‌کد که در یک منبع به نام BIN ذخیره شده است، یک PE۳۲ دیگر را در رویه‌ی مجاز wscript.exe قرار داده و آن را اجرا می‌کند.

ممکن است از این اطلاعات برای شناسایی استفاده شود تا به این ترتیب تعیین شود که آیا محموله‌ی نهایی ارسال شده یا خیر. این نمونه‌ی تحلیل‌شده سعی دارد تا به یک پرونده‌ی index.php و سپس به یک پرونده‌ی jpg. وصل شود، پرونده‌ای که به‌طور خودکار توسط پرونده‌ی index.php و بر مبنای داده‌های جمع‌آوری‌شده ایجاد شده است. این محتوای پرونده‌ی jpg با عنوان «officepatch.exe» ذخیره و اجرا می‌شود. ( کمپین بدافزاری )

 

مقالات مرتبط :

سافت چین:

پویاسیستم:

بدافزار جدید شیمون ۲

همه چیز در رابطه با رمزنگاری کوانتومی

 

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.term_id, tt.parent, tt.count, tt.taxonomy FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id INNER JOIN wp_term_relationships AS tr ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('category') AND tr.object_id IN (11780) ORDER BY t.name ASC

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.