ویندوز پی بردن به نحوه نصب ویندوز 10 در ریجستری           10

#آموزش_کامپیوتر ؛ در این مقاله به این موضوع می پردازیم ، پی بردن به نحوه نصب ویندوز ۱۰ در ریجستری ویندوز . با ما همراه باشید : 

 

شما می‌توانید ویندوز ۱۰ را به دو طریق نصب تازه (Fresh Install) یا ارتقا از نسخه‌ی قبلی ویندوز (Upgrade) نصب نمایید. اما اگر یک ویندوز ۱۰ در اختیار دارید و مایلید بدانید که این ویندوز به چه طریق نصب شده است چه کار خواهید کرد؟ پاسخ این سوال در اعماق رجیستری ویندوز مدفون است. در این ترفند به معرفی نحوه‌ی انجام این کار خواهیم پرداخت. ( پی بردن به نحوه نصب ویندوز ۱۰ در ریجستری ویندوز )

 

ابتدا در محیط منوی Start عبارت regedit را وارد کرده و Enter بزنید.

 

پی بردن به نحوه نصب ویندوز ۱۰

پی بردن به نحوه نصب ویندوز 10 ویندوز پی بردن به نحوه نصب ویندوز 10 در ریجستری           10

 

حال در پنجره‌ی Registry Editor به مسیر زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup

 

اگر در این مسیر کلیدی به نام Upgrade وجود داشت به این معناست که این ویندوز به طریقه‌ی ارتقا یا Upgrade از ویندوز قبلی نصب شده است. اما در صورت عدم وجود این کلید، این موضوع به معنای نصب شده این ویندوز از طریق نصب تازه یا Fresh Install است.

 

همچنین اگر ویندوز شما به طریقه‌ی Upgrade نصب شده است، می‌توانید به روش زیر پی ببرید که این ارتقا از چه نسخه‌ای به ویندوز ۱۰ صورت گرفته است:

 

در مسیر یاد شده در رجیستری، یعنی مسیر زیر:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup

 

چند کلید با نام‌های Source OS موجود هستند. این کلیدها مربوط به به‌روزرسانی‌های اصلی ویندوز کنونی با تاریخ‌های متفاوت هستند. قدیمی‌ترین تاریخ را بیابید و کلید Source OS را باز نمایید. در جلوی ProductName می‌توانید نام نسخه‌ی قبلی ویندوز را مشاهده کنید. ( پی بردن به نحوه نصب ویندوز ۱۰ در ریجستری ویندوز )

 

مقالات مرتبط :

سافت چین:

پویاسیستم:

چرا کامپیوتر کند کار می کند و برطرف کردن این مشکل

دلیل ریستارت شدن زیاد کامپیوتر

 

admin
admin
با سلام . عباس کربلایی هستم . مدیر سایت پویا سیستم . من و تمام مجموعه پویا سیستم خوشحال می شویم که به شما در زمینه مشکلات نرم افزاری که دارید . کمک کنیم . پس با ما در ارتباط باشید .

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.