سامسونگ پیدا شدن بیش از 40 حفره امنیتی در سیستم‌عامل تایزن سامسونگ !       40

در این مقاله به بررسی کشف و وجود بیش از ۴۰ حفره امنیتی در سیستم عامل تایزن سامسونگ می پردازیم . خبری که کاربران بسیاری را نگران کرده است . با ما همراه باشید :

 

سامسونگ حساب زیادی روی سیستم‌عامل تایزن باز کرده است و حسابی در حال توسعه و گسترش این سیستم‌عامل است اما از قرار معلوم تایزن سامسونگ امنیت زیادی ندارد و به تازگی بیش از ۴۰ حفره امنیتی در این سیستم‌عامل کشف شده است. ( پیدا شدن بیش از ۴۰ حفره امنیتی در سیستم عامل تایزن سامسونگ )
سیستم‌عامل تایزن را بیشتر در تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ شاهد هستیم، یخچال، ساعت هوشمند و بعضی از لوازم منزل هوشمند سامسونگ نیز از سیستم‌عامل تایزن بهره می‌گیرند. این سیستم‌عامل از هسته لینوکس قدرت گرفته و کاملا مشخص است که سامسونگ برنامه‌های زیادی برای تایزن دارد. اما در این بین ظاهرا تلاش‌های سامسونگ برای توسعه تایزن باعث شده است تا چشم مهندسین توسعه دهنده تایزن از امنیت این سیستم‌عامل غافل بماند.

 

اخیرا سازمان سی‌آی‌ای آمریکا اعلام کرده است که آژانس‌های جاسوسی به راحتی می‌توانند تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ را هک کنند. همان‌‌گونه که اشاره کردیم تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ از تایزن بهره می‌گیرند. از طرف دیگر ظاهرا مشکلات امنیتی تایزن به همین جا ختم نمی‌شود و بنا به گفته آژانس‌های امنیتی، این سیستم‌عامل چیزی بیشتر از ۴۰ حفره امنیتی دارد.

 

پیدا شدن بیش از ۴۰ حفره امنیتی در سیستم عامل تایزن سامسونگ

پیدا شدن بیش از 40 حفره امنیتی در سیستم عامل تایزن سامسونگ سامسونگ پیدا شدن بیش از 40 حفره امنیتی در سیستم‌عامل تایزن سامسونگ !       40

با این حساب هکرها با استفاده از ضعف‌های موجود در سیستم‌عامل تایزن قادر هستند به راحتی از راه دور تجهیزات هوشمندی که از این سیستم‌عامل بهره می‌برند را هک کنند.

 

این خبر برای کاربران تلویزیون‌های سامسونگ واقعا نگران کننده به نظر می‌رسد، جالب است بدانید در حال حاضر چیزی حدود ۳۰ میلیون دستگاه تلویزیون هوشمند سامسونگ از سیستم‌عامل تایزن استفاده می‌کنند. از طرف دیگر سامسونگ بر این باور است که ایجاد یک اکوسیستم داخلی باعث سودآوری بیشتری می‌شود و در نتیجه قصد دارد جا پای اپل گذاشته و اکو سیستم داخلی خود را برای گوشی‌های هوشمند این شرکت راه‌بیاندازد. برای استقرار این اکو سیستم وجود یک سیستم‌عامل اختصاصی کاملا ضروری به نظر می‌رسد.

 

در نتیجه مدتی است که سامسونگ با عرضه گوشی‌های هوشمند مجهز به سیستم‌عامل تایزن در هندوستان، این سیستم‌عامل را امتحان می‌کند. جالب است بدانید سامسونگ در همین راستا برنامه دارد تا ده میلیون دستگاه گوشی هوشمند را تا انتهای سال جاری با سیستم‌عامل تایزن راهی بازار کند.

 

بنا به گفته کارشناسان امنیت نرم‌افزار، سیستم‌عامل تایزن به هیچ‌وجه امن نیست، حتی گفته می‌شود افراد که کدهای تایزن را نوشته‌اند هیچ‌ آگاهی با امنیت و مسائل مربوط به آن نداشته‌اند.

 

در بین فهرست بیش از ۴۰ حفره امنیتی که در تایزن سامسونگ مشاهده شده است، موارد خطرناک زیادی نیز به چشم می‌خوردند. این‌گونه که پیداست هکرها به راحتی می‌توانند بدافزارهای مخرب مورد نظر خود را بر روی تلویزیون‌های هوشمند مجهز به سیستم‌عامل تایزن سامسونگ نصب کنند. ( پیدا شدن بیش از ۴۰ حفره امنیتی در سیستم عامل تایزن سامسونگ )

 

سامسونگ وجود این حفره‌‌های امینتی را در تایزن تایید یا تکذیب نکرده و تنها از بایت برملا کردن مشکلات امنیتی تایزن تشکر کرده است.

 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید ( پیدا شدن بیش از ۴۰ حفره امنیتی در سیستم عامل تایزن سامسونگ ) :

 

مقالات مرتبط :

پویاسیستم:

سافت چین:

معرفی بدافزار جدید RawPOS

معرفی بدافزار جدید : بدافزار استاکس نت

 

admin
admin
با سلام . عباس کربلایی هستم . مدیر سایت پویا سیستم . من و تمام مجموعه پویا سیستم خوشحال می شویم که به شما در زمینه مشکلات نرم افزاری که دارید . کمک کنیم . پس با ما در ارتباط باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *