مالیاتی نکات مهم مالیاتی – بخش پنجم

#حسابداری ؛ در این مقاله به ادامه مباحث و آموزش های نکات مهم مالیاتی می پردازیم . با ما همراه باشید : 

 

سوالی که خیلی از دوستان از بنده می پرسند و روزی هم مشکل غیر قابل حل برای خودم محسوب می شد این است : مالیات را چگونه یادبگیریم ؟

 

قطعا هدف از طرح این سوال حل دو مشکل است یکی مشکل بروز کردن اطلاعات خودشان و دیگر عدم مواجه شدن با جرائم مالیاتی که ممکن است ناگهان گریبان گیر شرکتها شود. ( نکات مهم مالیاتی )

 

به اعتقاد من هر نوع فعالیت در امور مالی یک مجموعه باید حتما با فرمت های استاندارد حسابداری مالیاتی تطبیق داشته باشد. و دیگر قدرت حسابداری مالی و حتی صنعتی به تنهایی بر حسابداری مالیاتی کافی نیست. یک مجموعه اقتصادی برای اینکه دچار اختلالات مالی و مالیاتی نشود باید حتماً با مکانیزم دو سازمان مهم کشور تطبیق داشته باشد. ( نکات مهم مالیاتی )

 

نکات مهم مالیاتی مالیاتی نکات مهم مالیاتی – بخش پنجم

 

 

از کجا یادگیری مالیات را شروع کنیم؟

 

پاسخ به این سوال ساده نیست . مثلا کتاب قانون مالیاتها را بخوانید و یا بخشنامه های مهم را مرور کنید. قطعاً وقتی این نوع مشاوره را بشنوید تصورتان این است که خیلی نمی توانید با فنون مالیاتی آشناشوید. اجازه دهید من طرز سوال شما را عوض کنم: ” چکونه اجرای کارهای مالیاتی را یاد بگیریم ؟ ”

 

بهترین راهنمایی من می تواند این جمله باشد : باید پس از هرگونه کسب اطلاعات اجرا کنید تا زمانیکه دستتان به فرآیند مالیاتی گرم نشود مالیات را یاد نمی گیرید حالا خیلی فرقی نمی کند یک حسابدار باشید یا یک مدیر ،

 

الان مدیرانی هستند که به نوعی اطلاعاتی در سطح یک مشاور مالیاتی را دارند و حسابدارانی هستند که به تنهایی عملیات مالیاتی چندین مجموعه را انجام می دهند. ( نکات مهم مالیاتی )

 

پس به هر طریق ممکن دستتان را با اجرای تکالیف گرم کنید وقتی وارد گود میشوید متوجه کمبود اطلاعات خواهید شد ولی اگر کتاب قانون را حفظ باشید بی فایده است چون شاید در یک اجرای ساده سر در گم شوید.

 

چند ساز و کار مهم مالیاتی

 

حتما نسبت به بروزرسانی پرونده مالیاتی خود از حوزه کسب اطلاع کنید
از نهایی شدن گام های مالیاتی در طرح جامع یا شماره گام اطلاعات کافی داشته باشید.

 

عدم توجه به مکانیزم مالیات بر ارزش افزوده، برای مجموعه مانند مرگ خاموش عمل می کند، هوشیار باشید
فعلاً اصلی ترین تکالیف مالیاتی را باید بدانید نیازی به آموزش کل قانون ندارید.

 

شفاف سازی حسابهای بانکی را در اولویت کاری خود قرار دهید
صورت معاملات فصلی ماده ۱۶۹ مکرر را مو به مو اجرا کنید.

 

در حال حاضر اگر قصد مطالعه جدی دارید بر روی این مواد قانون مالیاتها وقت بگذارید : ۵۳ – ۵۴ – ۶۹- ۱۴۷-۱۴۸- ۲۳۸- ۲۴۷- ۲۷۴-۲۷۶-۱۶۹- ۲۵۱-و دستورالعمل دادرسی مالیاتی

( نکات مهم مالیاتی )

 

مقالات مرتبط :

سافت چین:

پویاسیستم:

نکات مهم مالیاتی – بخش چهارم

نکات مهم حسابداری ؛ حقوق و دستمزد – بخش اول

 

 

admin
admin
با سلام . عباس کربلایی هستم . مدیر سایت پویا سیستم . من و تمام مجموعه پویا سیستم خوشحال می شویم که به شما در زمینه مشکلات نرم افزاری که دارید . کمک کنیم . پس با ما در ارتباط باشید .

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.