حسابداری نکات مهم حسابداری – بخش دوم 6

#حسابداری ؛ در این مقاله و مقاله های بعدی به نکات مهم حسابداری می پردازیم . با ما همراه باشید : 

حسابداری حسابداری نکات مهم حسابداری – بخش دوم Accounting Serv01

در این بخش بیشتر در مورد حالت دیگر تصدی شغل حسابداری صحبت می کنیم . در این حالت فرض کنید ، مدتی زیادی نیست که شرکت تاسیس شده و سیستم و رویه حسابداری منظمی را نداشته است .مدیر شرکت از شما درخواست ارائه برنامه و سعی در مرتب و به روز کردن امور مالی دارد .

 

شما در اولین قدم چه می کنید؟ برنامه اصلی و مشخص خودتان را ارائه می دهید ؟ نرم افزار حسابداری مورد نظر خودتان را پیشنهاد می کنید ؟ و یا پیشنهادات سازنده تخصصی را ارائه می دهید ؟ بهترین و مطمئن ترین روش در مواجهه با این چنین شرکتها بررسی اوضاع و احوال پشت سر گذاشته شرکت است .

 

یعنی شما بدون قبول و یا ارائه هرگونه پیشنهاد از مدیریت اجازه بخواهید مدت بسیار کوتاهی در شرکت بوده و در جریان وضعیت قرار بگیرید . این مدت کوتاه با توجه به حجم گردش مالی شرکت می تواند از یک هفته تا یک ماه باشد .در صورت قبول مدیریت شما می توانید کار کنترلی خود را شروع کنید . در قدم اول گردش بانکهای شرکت را بررسی کنید تا بتوانید مقدار واریزی ها و برداشتها را بدست آورید .

 

در صورت نداشتن نرم افزار برای راه اندازی آن عجله نکنید . فعلا از اکسل استفاده کنید . مدارک و مستندات را با پرینت کنترل کرده و وارد اکسل کنید ، تا بتوانید یک سرو سامانی به کارها داده باشید . بعد از آن نیم نگاهی به وضعیت حقوق و پرسنل شرکت داشته باشید چون طرف دیگر آن اداره دارایی و بیمه تامین اجتماعی است .

 

ممکن است انجام هزینه ها از صندوق انجام پذیرد ، شما سعی کنید تنخواه گردان را مشخص کنید و هزینه ها را از این طریق کنترل کنید .نکته مهم این است که تا حدی برنامه کاریتان مشخص شده است . حالا شما به مدیران برنامه مد نظر تان را پیشنهاد می کنید تا آنها بعد از تصمیم گیری بر روی گفته های شما نظر قطعی را اعلام کنند .

 

اصولا” شاید در چنین مجموعه هایی افراد دیگری نظیر شما آمده باشند و پیشنهاداتی را ارائه کرده باشند، مدیران نظراتی را قبول می کنند که کاربردی و قابل انعطاف باشد. پس سعی کنید با فهرست کردن و مراتب سازی در اجرای مراحل کاری از ابتدا ، بتوانید توجه مدیران را به خود جلب کنید .

 

به عنوان مثال برخی از مهم ترین موارد قابل پیگیری شما به عنوان یک کارشناس حسابداری عباتند از : بررسی پرونده مالیاتی شرکت در اداره دارایی ، خواندن اساسنامه بخصوص آشنایی با نوع فعالیت شرکت ، بررسی پرونده نظام مالیات بر ارزش افزوده ، بررسی پرونده گمرکی در صورت واردات و صادرات ،کنترل لیستهای حقوق و بیمه ماهیانه کارکنان و مسایلی از این قبیل …

 

مقالات مرتبط :

پویاسیستم:

سافت چین:

نکات مهم مالیاتی بخش دوم

نکات مهم مالیاتی – بخش اول

 

admin
admin
با سلام . عباس کربلایی هستم . مدیر سایت پویا سیستم . من و تمام مجموعه پویا سیستم خوشحال می شویم که به شما در زمینه مشکلات نرم افزاری که دارید . کمک کنیم . پس با ما در ارتباط باشید .

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.