خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('nav_menu') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('category') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('portfolio-types') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('category') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.*, tr.object_id FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id INNER JOIN wp_term_relationships AS tr ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('category', 'post_tag', 'post_format') AND tr.object_id IN (9461) ORDER BY t.name ASC

نکاتی برای افزایش امنیت IT سازمان ها

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '15' LIMIT 1

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '15' LIMIT 1

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '15' LIMIT 1

امنیت نکاتی برای افزایش امنیت IT سازمان ها 78

#امنیت ؛ در این مقاله به نکاتی میپردازیم که سازمانها برای افزایش امنیت IT خود باید آنها را رعایت کنند .  با ما همراه باشید : 

 

شروع یک کسب و کار هرگز کار سخت و ترس برانگیزی نیست اگر که مجرمان سایبری اجازه دهند تا کارها روند خود را پیش گیرند. از آن جایی که سایبر ابعاد جدیدی پیدا کرده و به وضعیت پیچیده تری تبدیل شده است، شروع یک کسب و کار نیاز به نکاتی است که باید عملی شوند، به عبارتی ساده، شروع کسب و کار بدون ا منیت سایبری امکان پذیر نخواهد بود.
مانند هر چیزی دیگری در کسب و کار، تکنولوژی و امنیت راه را برای رسیدن به اهداف باز می کند. فقط کافی است که شما تصمیم بگیرید چگونه بهترین منابع را برای کار خود اختصاص دهید. تصمیم گیری عاقلانه در این زمینه می تواند به موفقیت شما ختم شود. در این مقاله من ۱۰ راهنمایی اساسی را برای راه اندازی امنیت کسب و کار های کوچک در نظر گرفته ام که مطمئننا مفید واقع خواهند شد.

 

۱٫ داشتن سیاست امنیت IT بسیار مهم و حیاتی است.

مطمئننا قواعد عمومی در هر کسب و کاری اعمال می شود اما ایجاد سیاست اساسی IT را باید به عنوان یک اولویت قرار داد. با اولویت قرار دادن این نکته شما و تمام کارمندانتان درکی درست از قوانین در مورد همه چیز از کلمات عبور برای مشتریان گرفته تا امنیت فیزیکی تکنولوژی برای طبقه بندی اطلاعات بدست خواهید آورد. پیش گرفتن این سیاست می تواند منابع شما را درامان نگه دارد، البته شما می توانید از منابع اطلاعاتی آنلاین مانند موسسات Infosec Institute و SANS Institute بهره مند شوید. شما می توانید هر سیاستی را با توجه به نیازهای کسب و کار خود پیش بگیرید. فقط مطمئن شوید که کارمندان متوجه این سیاست شده باشند و آن را پذیرفته باشند.

 

۲٫ تامین امنیتی داده های خود.

منظور فقط حفظ خود در برابر مجرمان نیست، بهتر است به طور کاملا منظم و امن از اطلاعات خود بک آپ گیری کنید. اگر شما نمی توانید به تنهایی مکانی امن از نظر مالی و تکنولوژی مهیا کنید بهتر است امنیت کسب و کار خود را به دست متخصصان این کار بسپارید.

 

۳٫ آگاه باشید.

به عنوان یک کسب و کار کوچک، ممکن است همانند نشانه گیریدقیقی برای مجرمان سایبری به نظر آیید، کسب و کارهای کوچک برای مجرمان همانند لقمه ای حاضر و آماده هستند. دلیل اصلی آن ها برای انتخاب کسب و کارهای کوچک و اهداف بزرگ مجرمان این است که این کسب و کار ها نشان دهنده ی دروازه ای برای مشتریان و شرکا هستند. در صورتی که سیستم های یک شرکت هک شود آن ها مطمئنا به پرداخت باج برای بازگردانی اطلاعات ارزشمند خود اقدام می کنند، بنابراین مجرمان سایبری هم همانند بانک ها سهم مشخصی از کسب وکارهای کوچکی که امنیت را اولویت قرار نمی دهند، دارند.

 

امنیت امنیت نکاتی برای افزایش امنیت IT سازمان ها 78 1 200x123

 

۴٫ مقامات محلی خود را که حمایت ازکسب و کار های کوچک را فراهم می کنند، بررسی کنید.

مثلا مدیریت کسب وکار (SBA). SBA.gov، اطلاعات بسیاری را برای کسب و کارهای کوچک، از جمله آموزش در فضای مجازی و اطلاعات زیادی را در مورد امنیت سایبری در اختیار این نوع از کسب و کارها قرار می دهد. دفتر کارهای بازرگانی هم برای این شروع کسب و کارها منابع خوب و بزرگی هستند.

 

۵٫نصب نرم افزار امنیتی جامع بر روی همه چیز.

ا منیت سایبری تنها در منزل و تلفن های هوشمند محدود نمیشود، برای کسب و کارهای کوچک هم به امنیتی قوی نیاز است، نصب راهکار امنیتی بر روی سرورها، رایانه های شخصی و دیگر دستگاه های متصل به اینترنت جزء مهمترین موارد امنیتی است که بایستی اجرا شود. پس از نصب راهکارها، تنظیمات آن ها را به روز نگه دارید و آن ها را در زمان خود تمدید کنید. در نظر گرفتن امنیت برای تک تک دستگاه ها و سیستم های شرکت کاری پر هزینه است. با این حال، امنیت کسب و کارهای کوچک انتخابی مقرون به صرفه است که از لپ تاپ ها، کامپیوتر های رومیزی، سرورها، همچنین دستگاه های اندروید در برابر بدافزارها در یک محصول محافظت می کند. که البته امنیت کسب و کارهای کوچک در برابر دیگر تهدیدات سایبری رایج مثل فیشینگ و غیره لایه ای امنیتی قوی دارد، این راهکار امنیتی همچنین فیلتری برای معاملات بانکی و پرداخت ها هم دارد که از اموال شما محافظت می کند.

 

۶٫ محافظت از رمز عبور تمام کامپیوترها و دستگاه های دیگر.

سیاست امنیتی IT شما باید رمز عبوری قوی را هم پوشش دهد. همچنین سیاست رمز عبور منقضی شده را راه اندازی کنید تا کارمندان را مجبور سازد هر ۹۰ روز یکبار پسورد ها را تغییر دهند.

 

۷٫ در صورتیکه اطلاعاتتان از بین رفته باشد، در امان نخواهید بود.

اگر شما اطلاعات کارت اعتباری خود را گرفته باشید و مفهوم ذخیره ی امن اطلاعات را ندانید، آن را حفظ نخواهید کرد و قطعا پیامد های جدی را برای شما در برخواهد داشت.

 

۸٫ مراقبت ویژه از اطلاعات شخصی.

اگر که شما باید اطلاعات شخصی کارمندان خود را ذخیره کنید، مطمئن شوید که آن امن است و دسترسی افراد را به آن ها محدود کنید. و از آن ها بک آپ گیری کنید. اگر که شما پرونده های فیزیکی دارید آن ها را قفل کنید، همچنین تجهیزات فیزیکی الکترونیکی را هم ایمن کنید، ممکن است یک کارمند، یک مشتری و یا یک غریبه در اوقات فراغتش با یک لپ تاپ از راه دور به هک اطلاعات شما بپردازد.

 

۹٫ نفوذ شرکت های بزرگتر.

اگر که کسب و کار کوچکی دارید که فاقد منابع (انسانی یا سرمایه) برای رسیدگی به کارهای تخصصی و امنیت، حتما شخصی را به این منظور استخدام کرده یا که با شرکتی دیگر که می تواند به شما کمک کند همکاری کنید. به عنوان مثال، تعداد بالایی از کسب و کارهای کوچک، از ADP برای حقوق و دستمزد ها استفاده می کنند، به نظر شما علت چیست؟ پردازش حقوق و دستمزد (payroll) یک راه بسیار موثر و مقرون به صرفه را برای پرداخت شرکت ها ارائه می دهد. درست است که payroll، راهکاری در حال اجرا برای کسب و کارها است ، اما عموما برای کسب و کارهای خیلی کوچیک به کاربرده نمی شود. امنیت فیزیکی آن چه اندازه است؟ توصیه می کنم از سیستم هشداری با نظارت از راه دور برای آن استفاده کنید. بک آپ گیری از راه دور تا چه اندازه ممکن و قابل اجرا است؟ در تمام موارد کسب و کارهای کوچکی که در کار خود تخصصی عمل می کنند، امکان پذیر است.

 

۱۰٫ آگاهی کارمندان خود را بالا ببرید.

این کار نیازمند عملکرد شما است. اگر شما درک عناصر امنیتی را برای کسب و کار خود جدی بگیرید، شما قادر به انتقال اطلاعات به کارکنان دیگر به طور کاملا واضحی خواهید بود. سیاست های امنیتی را چندین بار در سال برای آن ها توضیح دهید.
در این راه چیزهایی برای از دست دادن و بدست آوردن وجود دارد. بهتر است که راهکار های امنیتی را برای کسب و کار خود جدی بگیرید و از سیاست های خاص با توجه به نیازهای خود بهره مند شوید.

 

مقالات مرتبط :

سافت چین:

پویاسیستم:

امنیت در وب

بایدها ونبایدهای دنیای آنلاین

 

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.term_id, tt.parent, tt.count, tt.taxonomy FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id INNER JOIN wp_term_relationships AS tr ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('category') AND tr.object_id IN (9461) ORDER BY t.name ASC

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.