نسخه اندروید جیمیل از نظر امنیتی مراقب لینک های فیشینگ است
#موبایل ؛ در این مقاله به معرفی و بررسی نسخه اندروید جیمیل می پردازیم مراقب لینک های فیشینگ است می پردازیم . با ما همراه باشید :

 

اگر اخبار امنیت در فضای مجازی را دنبال می‌کنید حتما به خوبی می‌دانید که هزار و یک راه برای کلاهبرداری در اینترنت وجود دارد، گوگل نیز که به نوعی خود را متولی اینترنت می‌داند از فیشینگ و سایر روش‌های کلاه‌برداری در اینترنت به خوبی آگاه است و به همین دلیل برای این که جلوی کلاه‌برداری‌های فیشینگ را بگیرد اپلیکیشن جیمیل خود را به نوعی آپدیت کرده که کاملاً مراقب لینک‌های فیشینگ باشد.

 

در آپدیت جدیدی نسخه اندروید اپلیکیشن جیمیل هنگامی که کاربر یک لینک مشکوک به فیشینگ را در ایمیل خود باز کند، پیامی هشدار دهنده در جیمیل برای کاربر صادر می‌شود (تصویر بالای مطلب) و از این طریق کاربر باخبر می‌شود که در حال هدایت به وب‌سایتی است که امکان سرقت اطلاعات مهم وی وجود دارد.

 

نسخه اندروید جیمیل
نسخه اندروید جیمیل  نسخه اندروید جیمیل از نظر امنیتی مراقب لینک های فیشینگ است
با توجه به ظاهر این پیام هشدار می‌توان حدس زد که گوگل برای زیرنظر گرفتن لینک‌های فیشینگ از بانک اطلاعاتی Google’s Safe Browsing database استفاده کرده است. در این بانک اطلاعاتی، مشخصات سایت‌هایی که به صورت غیر مجاز اطلاعات کاربران را جمع آوری میکند ثبت می‌شوند.

 

البته کاربر می‌تواند با مسئولیت خودش به وب‌سایت مورد نظر که پیام هشدار در خصوص آن صادر شده مراجعه کند. اگر هم کاربر احساس کرد که گوگل وب‌سایت مورد نظر در داخل لینک ایمیل را بی‌جهت به عنوان فیشینگ تشخیص داده است می‌تواند این وضعیت را به گوگل گزارش دهد.

 

امکان بررسی لینک‌ها به لحاظ فیشینگ در نسخه ۷.۴.۲۳ جیمیل برای اندروید اضافه شده است و کاربران می‌توانند پس از اضافه شدن این آپدیت جدید در گوگل‌پلی، گوشی خود را به جدیدترین نسخه اندروید جیمیل آپدیت کنند.

 

مقالات مرتبط :

 

معرفی برنامه فیلم گرفتن از صفحه گوشی
معرفی اپلیکیشن موبایل : موبایل خود را به اسکنر تبدیل کنید

 

admin
admin
با سلام . عباس کربلایی هستم . مدیر سایت پویا سیستم . من و تمام مجموعه پویا سیستم خوشحال می شویم که به شما در زمینه مشکلات نرم افزاری که دارید . کمک کنیم . پس با ما در ارتباط باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *