باج‌افزار معرفی باج‌افزار ی جدید Fatboy ؛ باج‌افزار ی که بر اساس موقعیت مکانی کاربر از آنها باجگیری می کند !              1

در این مقاله به معرفی و بررسی باج‌افزار جدید Fatboy می پردازیم . باج‌افزار که بر اساس موقعیت مکانی قربانیان از آنها درخواست باج می کند . با ما همراه باشید : 

 

اخیراً باج‌افزار ی به‌عنوان سرویس با نام Fatboy ظاهر شده که براساس موقعیت مکانی قربانیان، مقدار باجِ درخواستی را تنظیم می‌کند. این بدافزار از شاخص بیگ مک متعلق به Economist استفاده کرده و میزان باج‌ را به‌طور خودکار تعیین می‌کند. به‌عبارت دیگر قربانیانی که در کشورهای ثروتمند ساکن هستند باید باج بیشتری پرداخت کنند. این شاخص برای توضیح نرخ ارز در سال ۱۹۸۶ اختراع و معرفی شده بود.

 

داشتن ویژگی برای تنظیم خودکارِ مقدار باج نشان می‌دهد که باج‌افزار می‌خواهد به حالت سفارشی عمل کند ولی شیوه‌ی درخواست باج در تمامی نمونه‌ها یکسان بوده است. پس از آلوده شدن قربانی به باج‌افزار و تکمیل فرآیند رمزنگاری پرونده‌ها، پیغامی به کاربر نمایش داده می‌شود مبنی بر اینکه پرونده‌های او رمزنگاری شده و مقدار باج نیز به او نشان داده می‌شود.

 

معرفی باج‌افزار جدید

معرفی باج‌افزار جدید باج‌افزار معرفی باج‌افزار ی جدید Fatboy ؛ باج‌افزار ی که بر اساس موقعیت مکانی کاربر از آنها باجگیری می کند !

باج‌افزار Fatboy در بازارهای زیرزمینی وب تاریک در اواخر ماه مارس رویت شد ولی حدس زده می‌شود فعالیت‌های آن از ماه فوریه آغاز شده است. محققان معتقدند نویسنده‌ی این بدافزار با ارائه‌ی آن در قالب سرویس در بازارهای زیرزمینی، تاکنون توانسته است نزدیک به ۵۳۲۱ دلار سود بدست آورد.

 

در تبلیغات این باج‌افزار عنوان شده، نویسنده می‌خواهد خریداران را نیز در سود حاصل از ین بدافزار شریک کند. هرچند محققان معتقدند این پیشنهادِ مشارکت می‌تواند برای جلب اعتماد خریداران باشد. محققان به سازمان‌ها توصیه کرده‌اند همواره از پرونده‌های خود نسخه‌ی پشتیبان تهیه کرده و همزمان با تغییر و تحول در حوزه‌ی تهدیدات سایبری، آن‌ها نیز سازوکارهای امنیتی خود را به‌روز نگه دارند.

 

مقالات مرتبط :

پویاسیستم:

سافت چین:

معرفی بدافزار جدید : بدافزار جدید TrickerBot بانک های خصوصی را هدف قرار داده است !

بررسی بدافزار : کاربران اندرویدی روزانه هدف حمله ۸۴۰۰ بدافزار قرار می گیرند !

 

admin
admin
با سلام . عباس کربلایی هستم . مدیر سایت پویا سیستم . من و تمام مجموعه پویا سیستم خوشحال می شویم که به شما در زمینه مشکلات نرم افزاری که دارید . کمک کنیم . پس با ما در ارتباط باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *