خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('nav_menu') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('category') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('portfolio-types') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('category') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.*, tr.object_id FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id INNER JOIN wp_term_relationships AS tr ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('category', 'post_tag', 'post_format') AND tr.object_id IN (11506) ORDER BY t.name ASC

مشکلات امنیتی در سال 2017 !|پویاسیستم مرکزی|حسابداری|آنتی ویروس

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '15' LIMIT 1

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '15' LIMIT 1

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '15' LIMIT 1

امنیتی مشکلات امنیتی در سال 2017 ! 115

#امنیت ؛ در این مقاله به معرفی و بررسی مشکلات امنیتی در سال ۲۰۱۷ که با همچنان با آنها مواجه خواهیم بود می پردازیم . با مقاله مشکلات امنیتی در سال ۲۰۱۷ با ما همراه باشید : 

 

 

اجازه دهید این بار اتفاقات سال ۲۰۱۷ را پیش‌بینی نکنیم. بیایید درباره‌ی حوادثی که هیچ‌گاه متوقف نمی‌شوند و همیشه و همه‌جا رخ می‌دهند، صحبت کنیم.

 

 

بیایید قبول کنیم چیزهایی مانند باج‌افزارهای حریص، بات‌نت‌های اینترنت اشیاء، برنامه‌های سطح بالای پاداش در ازای اشکال و خرید و فروش اشکالات امنیتی توسط دولت‌ها هیچ‌گاه تمام نخواهد شد. این حوادث هیچ‌گاه متوقف نشده و تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند و در حال تبدیل شدن به کلیشه‌های روزمره هستند. ( مشکلات امنیتی در سال ۲۰۱۷ )

 

 

این چهار حوزه در تمامی تصمیمات بودجه، ارزیابی تهدیدات و استراتژی‌های دفاعی دیده می‌شوند و خود را مستحکم‌تر می‌کنند. در واقع ما در نقطه‌ای قرار داریم که هر روزه خبرهای امنیتی جدید را در این حوزه‌ها می‌شنویم.

 

 

باج‌افزار

 

چرا کسی به ۱۰ سال پیش فکر نمی‌کند؟ اوایل دهه‌ی ۲۰۰۰ که کرم‌های Slammer و Conficker کاربران را تهدید می‌کردند. این کرم‌ها با مسدود کردن کارگزارهای SQL چه مقدار پول عاید نفوذگران می‌کرد؟ این مقادیر بسیار مأیوس‌کننده بود.

 

متأسفانه باج‌افزارها عرصه‌ی تهدیدات سایبری را در دست گرفته‌اند. باج‌افزارها به یک چیز طبیعی در حوزه‌ی بدافزارها تبدیل شده‌اند. مهاجمان به سادگی با استفاده از یک قطعه کد تمامی پرونده‌ها، پوشه‌ها و محتویان هارد کاربران را رمزنگاری کرده و در ازای بازگرداندن آن‌ها باج درخواست می‌کنند. حملات منع سرویس توزیع‌شده به عنوان اولین تهدید سایبری را فراموش کنید و به باج‌افزارهایی مانند Locky، Cryptolocker، Petya و سایر باج‌افزارها را تصور کنید که در طول سال ۲۰۱۶ مکرراً مشاهده شدند. ( مشکلات امنیتی در سال ۲۰۱۷ )

 

مشکلات امنیتی در سال 2017 امنیتی مشکلات امنیتی در سال 2017 ! 8 6316f04ce4c421c6397fbd1d01069751

 

 

قطعاً باج‌افزار تهدید جدیدی نیست ولی صدمات سنگینی را به بخش‌های مهم در سال جاری وارد کرده است. ما در دنیای واقعی مشاهده کردیم که بخش‌های مختلفی تحت تأثیر این باج‌افزارها قرار گرفتند. بیمارستان‌ها مجبور شدند اطلاعات بیماران خود را به سامانه‌های سلامت دیگری منتقل کنند، مراجع قانونی نمی‌توانستند به رکوردهای پایگاه داده‌ی خود دسترسی داشته باشند و در ادامه نیز نیروگاه‌های آب و برق هدف حملات این باج‌افزارها قرار گرفتند.

 

 

و این موضوع بسیار بد است. درست است که با استفاده از امضای بدافزارها می‌توان تهدیدات را شناسایی کرد ولی مسئله‌ی دیگری که وجود دارد این است که باج‌افزارها به سرعت دچار تغییر و تحول می‌شوند. هیچ اطلاعاتی وجود ندارد تا FBI برای آن هشدارهایی صادر کند یا قربانیان بتوانند اطلاعاتی را به اشتراک بگذارند. ( مشکلات امنیتی در سال ۲۰۱۷ )

 

 

بات‌نت‌های اینترنت اشیاء

 

برای اجرای یک حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده و قطع کردن سرویس بانک‌ها یا شرکت یاهو، مهاجمان نیاز دارند تا هزاران دستگاه را تحت کنترل خود درآورند. مهاجمان سایبری اخیراً تجهیزاتی مانند دوربین‌های متصل به اینترنت و DVR ها را کشف کرده‌اند که به راحتی قابل وصله شدن نیستند. این دستگاه‌ها در حال حاضر در دنیای واقعی متصل به اینترنت بوده و قابل دسترسی هستند.گذرواژه‌های پیش‌فرضی مانند admin:admin می‌تواند دسترسی به دستگاه را برای مهاجم فراهم کند. مهاجم نیز در ادامه می‌تواند بدافزاری مانند Mirai را بر روی این دستگاه‌ها نصب کند. ( مشکلات امنیتی در سال ۲۰۱۷ )

 

زمانی‌که کد منبع بدافزار Mirai به‌طوری عمومی در یک انجمن نفوذ منتشر شد، کاربران بازی را باختند. مهاجمان ماهر می‌توانند با تغییراتی در کد منبع این بدافزار، تهدیدات جدیدی را شکل داده و به اهداف جدیدی حمله کنند.

 

مشکلات امنیتی در سال 2017 امنیتی مشکلات امنیتی در سال 2017 ! 112 1

 

در سال ۲۰۱۶ شاهد آن بودیم که حملات منع سرویس توزیع‌شده با استفاده از بات‌نت‌ها بخش‌های مختلفی مانند ارائه‌دهنده‌ی سرویس DNS با نام Dyn، وبگاه محقق امنیتی بریان کربس و ارائه‌دهنده‌ی سرویس اینترنت OVH را هدف قرار داد. بسیاری از این حملات توانست برای بازه‌های زمانی چند ساعته، تعداد زیادی از وب‌گاه‌های مهم را از کار بیندازد.

 

جدای از بحث حملاتی که توسط بات‌نت‌ها صورت گرفته است، باید به فکر چاره بود و تنظیماتی را اعمال کرد. بسیاری از محققان امنیتی معتقدند دولت گام به گام باید تنظیمات و مقرراتی را تعیین کرده و شرکت‌های تولیدکننده‌ی این دستگاه‌ها را موظف نماید از این مقررات پیروی کنند. از این طریق سرویس‌های حیاتی نیز کمتر در معرض خطر قرار خواهند گرفت. ( مشکلات امنیتی در سال ۲۰۱۷ )

 

برنامه‌های پاداش در ازای اشکال

برنامه‌های پاداش در ازای اشکال موضوع جدیدی نیستند و طرح بسیار جالبی قلمداد می‌شوند. همه‌ی شرکت‌ها دارای برنامه‌های عمومی نیستد ولی بسیاری از شرکت‌ها به‌طور خصوصی این برنامه‌ها را با کمک شرکت‌هایی مانند HackerOne، Bugcrowd و Synack برگزار می‌کنند. ( مشکلات امنیتی در سال ۲۰۱۷ )

 

به‌طور عمومی این برنامه‌ها با دریافت پاداش شناخته می‌شود. نفوذگران به وب‌گاه مورد نظر وارد شده، آن را بررسی کرده و حفره‌های امنیتی آن را کشف می‌کنند. در ادامه از یک کانال ارتباطی این اشکالات را به مسئولین وب‌گاه گزارش می‌دهند و پاداش خود را دریافت می‌کنند. برخی از نفوذگران نیز به‌عنوان یک تمرین این کار را انجام می‌دهند و همین که نام خود را در مشاوره‌نامه‌ی امنیتی شرکت مشاهده کنند راضی هستند.

 

مشکلات امنیتی در سال 2017 امنیتی مشکلات امنیتی در سال 2017 ! 113

 

خرید اشکالات امنیتی

دولت‌ها آسیب‌پذیری‌ها را می‌خرند. دولت‌ها بهره‌برداری از این آسیب‌پذیری‌ها را نیز خریداری می‌کنند. این اشکالات برطرف نمی‌شوند. اگر شما بتوانید اشکالات خریداری‌شده توسط دولت را در دنیای واقعی پیدا کنید، به این معنی است که یک نفر لغزشی کرده است. ( مشکلات امنیتی در سال ۲۰۱۷ )

 

دولت به‌جز تجارت مأموریت‌های دیگری دارد و در حوزه‌ی امنیت ملی وطیفه دارد تا به جمع‌آوری اطلاعات بپردازد. با فرض اینکه دولت‌ها جاسوسی نمی‌کنند و صرفاً به جمع‌آوری اطلاعات می‌پردازند، استفاده‌ی ما از اینترنت بسیار احمقانه است.

 

مشکلات امنیتی در سال 2017 امنیتی مشکلات امنیتی در سال 2017 ! 114 1

 

یکی از روش‌های جمع‌آوری اطلاعات توسط دولت‌ها این است که آسیب‌پذیری‌ها را خریداری کرده و با بهره‌برداری از آن‌ها از دشمنان جاسوسی می‌کنند. به تازگی در لامپ‌ها و تابلوهای نقاشی، دستگاه‌های جاسوسی کشف شده است و این نشان می‌دهد قدرت دولت‌ها در خرید آسیب‌پذیری‌ها به چه سطحی رسیده است. ( مشکلات امنیتی در سال ۲۰۱۷ )

 

 

مقالات مرتبط :

ضرر ۳۷۰ هزار دلاری بخاطر یک غلط املایی

افشاگری یک آسیب پذیری دیگر در ویندوز

سافت چین:

پویاسیستم:

 

 

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.term_id, tt.parent, tt.count, tt.taxonomy FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id INNER JOIN wp_term_relationships AS tr ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('category') AND tr.object_id IN (11506) ORDER BY t.name ASC

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.