فایرفاکس محدودیت های جدید فایرفاکس 1 13
در این مقاله به محدودیت های جدید فایرفاکس که به تازگی اعلام شده است را بررسی می کنیم . با ما همراه باشید : 

 

فایرفاکس به‌تازگی در وبلاگ خود اعلام کرده آپدیت‌های امنیتی برای کاربران این مرورگر در ویندوزهای اکس‌پی و ویستا تا پایان تابستان آینده ادامه خواهد داشت.
با وجود این‌که دو ویندوز اکس‌پی و ویستا در حال حاضر خارج از رده محسوب شده و از نظر امنیتی به هیچ وجه استفاده از این دو سیستم‌عامل پیشنهاد نمی‌شود اما هنوز برخی کاربران از این دو سیستم‌عامل استفاده می‌کنند. هم‌اکنون مایکروسافت پشتیبانی از ویندوز XP را متوقف کرده اما کماکان وصله‌های امنیتی را تا بهار آینده برای ویستا عرضه می‌کند اما این شرکت اکیدا توصیه می‌کند به ویندوز ۱۰ یا حداقل ویندوز ۷ کوچ کنید.

 

فایرفاکس فایرفاکس محدودیت های جدید فایرفاکس 1 14 200x100
به هر حال امروز موزیلا در وبلاگ خود از پشتیبانی فایرفاکس در این دو سیستم عامل تا پایان سپتامبر ۲۰۱۷ یعنی پایان تابستان سال ۹۶ خبر داده است. در وبلاگ موزیلا در این‌باره این‌گونه می‌خوانیم:

 

فایرفاکس یکی از معدود مرورگرهایی است که پشتیبانی از ویندوز اکس‌پی و ویستا را ادامه می‌دهد و می‌توانید انتظار داشته باشید آپدیت‌های امنیتی برای کاربران تا سپتامبر ۲۰۱۷ ادامه داشته باشد. کاربران برای دریافت این به‌روزرسانی‌ها نیازی به اقدام اضافه‌ای ندارند. در اواسط سال ۲۰۱۷ تعداد کاربران ویندوز اکس‌پی و ویستا مجدداً ارزیابی شده و تاریخ نهایی پشتیبانی اعلام خواهد شد.

 

به این ترتیب حتی ممکن است موزیلا پشتیبانی خود را یک‌بار دیگر هم تمدید کند اما از آن‌جا که تعداد کاربران XP و ویستا در حال کاهش است نمی‌توان به این موضوع چندان امیدوار بود

 

admin
admin
با سلام . عباس کربلایی هستم . مدیر سایت پویا سیستم . من و تمام مجموعه پویا سیستم خوشحال می شویم که به شما در زمینه مشکلات نرم افزاری که دارید . کمک کنیم . پس با ما در ارتباط باشید .

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.