تلگرام تلگرام مؤسس تلگرام آمریکا به دنبال رشوه دادن به توسعه‌دهندگان است       2

تلگرام

در این مقاله قصد داریم به بررسی ادعای موسس تلگرام با هدف نفوذ به اطلاعات  بپردازیم. با ما همراه باشید .

مؤسس تلگرام آمریکا به دنبال رشوه دادن به توسعه‌دهندگان است

به ادعای سازنده تلگرام ، آمریکا با هدف دسترسی به اطلاعات رمزگذاری شده، به توسعه‌دهندگان این پیام‌رسان پیشنهاد رشوه داده است.

مؤسس تلگرام تلگرام مؤسس تلگرام آمریکا به دنبال رشوه دادن به توسعه‌دهندگان است 2884066

تلگرام

تلگرام مؤسس تلگرام آمریکا به دنبال رشوه دادن به توسعه‌دهندگان است       200x133

۱۰۰ میلیون کاربر فعال، ماهانه از این سرویس پیام‌رسان برای بازی کردن، تماس تصویری و سر و کله زدن با روبات‌ها استفاده می‌کنند. مهم‌ترین کاربرد تلگرام، امکان رمزگذاری اطلاعات به‌صورت نقطه‌به‌نقطه است. این پیام‌رسان با توجه به این قابلیت‌ها و تمایلی که به خصوصی نگه داشتن پیام‌ها دارد، به هدفی برای دولت آمریکا تبدیل شده است. گزارش شده است که دولت آمریکا به دنبال اعمال نفوذ بر پاول دورف، سازنده تلگرام و هم‌چنین رشوه دادن به توسعه‌دهندگان آن بوده است.

دورف در توئیتی اعلام کرد:

سال گذشته در بازدیدی یک‌هفته‌ای از آمریکا، آژانس‌های اطلاعاتی دو بار تلاش کردند به توسعه‌دهنده گان ما رشوه دهند. همچنین FBI من را در این زمینه تحت فشار قرار داده بود. او در توییت دیگری اعلام کرده است توسعه‌دهندگان  که به دنبال توسعه و راه‌اندازی یک اپلیکیشن امن و رمزگذاری شده در آمریکا هستند، ساده‌لوح هستند.

گرچه اظهارات مؤسس تلگرام از سوی دولت آمریکا تأیید نشده است؛ اما نشان‌ می‌دهد که دولت آمریکا به دنبال دخالت در سرویس‌های رمزگذاری شده است. پس از حملات تروریستی پاریس در نوامبر ۲۰۱۵، مقامات رسمی در بیانیه‌ای تقاضا کردند که در نرم‌افزار‌های رمزگذاری شده مانند واتس‌اپ، تلگرام و iMessage، در مخفی (Backdoor) جهت نظارت تعبیه شود. پیام‌های تلگرام به‌صورت پیش‌فرض رمزگذاری شده نیستند؛ بلکه در سرویس «گفتگوی محرمانه» این اپلیکیشن پیام‌ها به‌صورت امن و رمزگذاری شده تبادل می‌شوند. این قابلیت تلگرام به یکی از ضروری‌ترین ابزارهای گروه‌ داعش برای تبلیغ تبدیل شده است. به همین دلیل تلگرام مدت‌زمان کوتاهی پس از حملات پاریس، ۷۸ کانال مرتبط با داعش به ۱۲ زبان مختلف را بلاک کرد.

  تلگرام مؤسس تلگرام آمریکا به دنبال رشوه دادن به توسعه‌دهندگان است    200x133

مؤسس تلگرام در دفاع از امن بودن آن، رقیبش Signal را که اپ های امن تولید می‌کند و برای دیگر اپلیکیشن‌ها مانند واتساپ و Allo فریم ورک رمزگذاری اطلاعات فراهم می‌کند، مورد حمله قرار داد.

دورف در توییتی اعلام کرد:

سرویس رمزگذاری سیگنال که در واتس‌اپ و فیس‌بوک استفاده می‌شود، توسط دولت آمریکا ایجاد شده است. من پیش‌بینی می‌کنم در مخفی تعبیه‌شده در این اپ ها تا پنج سال آینده کشف خواهد شد. مؤسس تلگرام حتی حاضر است برای درست بودن این ادعا خود مبنی بر جاسوسی بودن این اپ ها ، ۱ میلیون دلار شرط ببندد.

 

مقالات جذاب دیگر در وب سایت

سافتچین

 

 

 

 

admin
admin
با سلام . عباس کربلایی هستم . مدیر سایت پویا سیستم . من و تمام مجموعه پویا سیستم خوشحال می شویم که به شما در زمینه مشکلات نرم افزاری که دارید . کمک کنیم . پس با ما در ارتباط باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *