گوگل پرداخت 3 میلیون دلار به هکرها از طرف گوگل برای شناسایی حفره های امنیتی ! 113

#امنیت ؛ در این مقاله به بررسی موضوع پرداخت ۳ میلیون دلار به هکرها از طرف گوگل برای شناسایی حفره های امنیتی می پردازیم . با ما همراه باشید : 

بیش از ۳۵۰ نفر از ۵۹ کشور جهان در طرح پاداش گوگل، در ازای گزارش حفره‌های امنیتی شرکت کردند. این افراد در مجموع بیش از ۱۰۰۰ حفره امنیتی در برنامه‌ها و سرویس‌های گوگل گزارش کرده بودند.  ( شناسایی حفره های امنیتی )

 

بیشترین مبلغ پرداختی به ازای یک گزارش آسیب‌پذیری منحصربه‌فرد مبلغ شگفت‌انگیز ۱۰۰ هزار دلار بود. این رقم نزدیک به ۳ برابر بیشتر از بالاترین مبلغ پرداختی در سال گذشته به ازای گزارش یک حفره امنیتی است. مجموع کل پاداش پرداختی نیز رشد قابل‌توجهی داشته و از حدود ۲ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ به بیش از ۳ میلیون دلار در سال ۲۰۱۶ رسیده است. ( شناسایی حفره های امنیتی )

 

شناسایی حفره های امنیتی گوگل پرداخت 3 میلیون دلار به هکرها از طرف گوگل برای شناسایی حفره های امنیتی ! 114

 

همان‌طور که از گزارش گوگل می‌توان دریافت، با یافتن اشکالات نرم‌افزاری درآمد خوبی می‌توان کسب کرد. درآمد چند صد‌ دلاری برای یک هکر، دور از ذهن نیست و آن‌طور که گزارش‌ها نشان می‌دهند، یک هکر از همین طریق توانسته است درآمدی در حدود یک‌ چهارم میلیون دلار در طول یک سال به دست آورد. رسیدن به چنین سطحی در کسوت یک هکر اخلاق مدار و مطیع قانون آسان نیست، ولی امکان‌پذیر است. ( شناسایی حفره های امنیتی )

 

گوگل حداقل میزان پاداش پرداختی را ۵۰ درصد در طول سال گذشته افزایش داده است. این اقدام گوگل هم برای هکرهای کلاه سفید و هم برای کاربران عادی خبر خوبی محسوب می‌شود. هر چه قدر گوگل پیشنهادهای جذاب‌تری برای هکرها در ازای گزارش حفره‌های امنیتی ارائه دهد، به همان میزان استفاده بدافزارها از این حفره‌های امنیتی قبل از اینکه گوگل بتواند راهکاری برای آن‌ها بیندیشد، کمتر خواهد بود. ( شناسایی حفره های امنیتی )

 

مقالات مرتبط  ( شناسایی حفره های امنیتی ) :

بدافزار جدید که بانک های لهستان را هدف قرار داده است

بدافزار ها و شبکه های اجتماعی

سافت چین:

پویاسیستم:

 

admin
admin
با سلام . عباس کربلایی هستم . مدیر سایت پویا سیستم . من و تمام مجموعه پویا سیستم خوشحال می شویم که به شما در زمینه مشکلات نرم افزاری که دارید . کمک کنیم . پس با ما در ارتباط باشید .

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.