خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('nav_menu') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('category') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('portfolio-types') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_statistics_useronline' doesn't exist]
DELETE FROM `wp_statistics_useronline` WHERE timestamp < 1607134569

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('category') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.*, tr.object_id FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id INNER JOIN wp_term_relationships AS tr ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('category', 'post_tag', 'post_format') AND tr.object_id IN (9762) ORDER BY t.name ASC

سرویس های مفید گوگل || پویا سیستم مرکزی

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '15' LIMIT 1

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '15' LIMIT 1

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '15' LIMIT 1

سرویس های مفید گوگل سرویس های مفید گوگل &#8211; قسمت اول 3 4
#اینترنت ؛ در این مقاله و مقاله بعد قصد داریم سرویس های مفید گوگل را بررسی و معرفی کنیم که علی رقم مفید بودن و کارایی بالا ، کمتر معرفی شده اند . با ما همراه باشید : 

 

گوگل؛ دومین برند ارزشمند جهان، هرچند به تازگی وارد بازار تولید سخت افزار نیز شده است، اما به راستی به جز موتور جستجوگر و پلتفرم اندروید آن، با چند سرویس دیگر این شرکت آشنایی دارید؟ در همین راستا ما را در ادامه همراه کنید تا ۱۷ سرویس مفید کمتر شناخته شده گوگل را مرور کنیم.

 

گوگل کیپ (Google Keep)

سرویس های مفید گوگل سرویس های مفید گوگل سرویس های مفید گوگل &#8211; قسمت اول 1 16 200x133

گوگل کیپ یکی از بهترین برنامه‌های یادداشت برداری پلتفرم اندروید محسوب می‌شود. توسط این نرم افزار شما قادرید یادداشت‌های کوچک و لیست کارهایتان را ذخیره کنید. همچنین می‌توانید به یادداشت‌های خود صدا و ویدیو نیز اضافه کنید. تنظیم کردن یادآوری نیز از دیگر قابلیت‌های این نرم افزار می‌باشد. این برنامه به حساب گوگل شما متصل شده و داده‌ها را بین دستگاه‌های مختلف همگام‌سازی می‌کند.گوگل کیپ به خوبی با دیگر سرویس‌های گوگل یکپارچه شده است و همین عامل مزیت رقابتی آن نسبت به سرویس‌های مشابه دیگر است. از گوگل کیپ که امکان دسترسی به یادداشت‌ها را از طریق هر گجت متصل به اینترنت و مرورگر را فراهم می‌کند، می‌توان به عنوان رقیب جدید سرویس وان درایو مایکروسافت یاد کرد که البته از قابلیت‌های به مراتب محدودتری برخوردار است. یکی از بهترین سرویس های مفید گوگل .

 

گوگل تایمر (Google Timer)
سرویس های مفید گوگل سرویس های مفید گوگل سرویس های مفید گوگل &#8211; قسمت اول 2 200x112
موتور جستجوگر گوگل می‌تواند به عنوان یک تایمر نیز ایفای نقش کند. عملکرد این تایم به گونه‌ای است که وقتی شما جمله‌ای مثل set a timer for 5 minutes را جستجو می‌کنید، موتور جستجوی گوگل شروع به شمارش می‌کند. البته ناگفته نماند که این قابلیت چندی پیش از دسترس کاربران خارج شد، با این حال به تازگی با درخواست مجدد کاربران آن به لیست ۱۷ سرویس مفید کمتر شناخته شده گوگل اضافه شد. شما می‌توانید با وارد کردن زمان مورد نظر + عبارت timer در گوگل، تایمری تنظیم کنید که پس از اتمام زمان در نظر گرفته شده به شما هشدار می‌دهد.

 

گوگل اسکای (Google Sky)
سرویس های مفید گوگل سرویس های مفید گوگل سرویس های مفید گوگل &#8211; قسمت اول 3 5 200x106
شاید تاکنون نام سرویس‌های گوگل مپ یا گوگل ارث را شنیده باشید. هر دو سرویس مذکور صرفا به ارائه نقشه و یا اطلاعات پیرامون کره زمین می‌پردازند، با این حال سرویس بعدی که در نظر داریم در لیست ۱۷ سرویس مفید کمتر شناخته شده گوگل معرفی کنیم، به دانش آموزان و دانشجویان برای شناخت اجسام آسمانی کمک می‌کند. گوگل اسکای که از طریق این لینک قابل دسترس است، به کاربران گوگل ارث امکان می‌دهد تا به مسافرت‌های مجازی در هر نقطه‌ای از کهکشان بروند. تصاویر این سرویس از طریق ماهواره‌های SDSS، NASA و تلسکوپ فضایی Hobble گردآوری شده و به صورت سه بعدی در اختیار عموم کاربران قرار گرفته است. این ابزار حرکت‌های سیاره‌ها را نمایش می‌دهد و کم و یا زیاد شدن نور برخی از ستاره‌ها را به کاربران نشان می‌دهد. یکی از بهترین سرویس های مفید گوگل .

 

گوگل انگرام (Google Ngram)
سرویس های مفید گوگل سرویس های مفید گوگل سرویس های مفید گوگل &#8211; قسمت اول 4 1 200x150
این ابزار امکان جست‌وجو در میان پرطرفدارترین کلمات به کار رفته در کتاب‌های گردآوری شده در کتابخانه مجازی گوگل را فراهم می‌کند. قابلیت دیگر این سرویس امکان جستجوی و تعداد تکرار هر عبارت در متن کتاب‌های لاتین ۵۰۰ سال اخیر است. علاوه بر این می‌توان در یک بازه زمانی مشخص، در رابطه با یک جمله خاص و یا عبارت مشخص در طول سخنرانی‌های افراد مطرح جهان نیز تحقیق کرد. نتایج تمام جستجوها بر اساس یک نمودار ارائه خواهند شد از این رو تا دیر نشده برای استفاده از آن به این صفحه مراجعه کنید. یکی از بهترین سرویس های مفید گوگل .

 

گوگل ترندز (Google Trends)
سرویس های مفید گوگل سرویس های مفید گوگل سرویس های مفید گوگل &#8211; قسمت اول 5 3 200x101
با استفاده از Google Trends می‌توانیم نگاهی به روند داغ‌ترین جستجوها در سطح جهانی بپردازید و با استفاده از مرور بر اساس تاریخ یا جستجوهای برتر در دسته بندی‌های مختلف پر جستجو ترین کلمات را حتی بر اساس آی‌پی هر کشور مشاهده کنید (البته توصیه نمی‌کنیم که نگاهی به کلمات ترندز کاربران ایرانی داشته باشید). علاوه بر این گوگل ترندز کلیه سوالات شما را در مورد انتخاب کلمات کلیدی در کشورهای مختلف، شهرهای مختلف پاسخ می‌دهد و به شما آنالیز بسیار مناسبی در مورد مقایسه کلمات کلیدی می‌دهد. جدا از مسائل سرگرم‌کننده‌ی این سرویس، طراحان و مدیران وب‌سایت‌ها نیز می‌توانند کلمات ترندز را در این سرویس مشاهده و برای بهینه سازی وب‌سایت‌های خود برای کاهش رنک در موتور جستجوی گوگل از آن‌ها استفاده کنند.
دیگر سرویس گوگل که حقیقتا نامی برای آن پیدا نکردیم، برای آن دسته از افرادی مفید است که شیوه تلفظ صحیح عددهای چند رقمی به زبان انگلیسی را بلد نیستند. برای رفع این معضل شاید جالب باشد که بدانید تنها کافیست به عنوان مثال عدد ۲۵۶۲۱ را در موتور جستجوگر گوگل تایپ کرده و سپس در انتهای آن عبارت =english را قرار دهید. یکی از بهترین سرویس های مفید گوگل .

 

گوگل منوال (Google Manual)
سرویس های مفید گوگل سرویس های مفید گوگل سرویس های مفید گوگل &#8211; قسمت اول 6 2 200x55
Google Manual یا همان قابلیت تشخیص دستخط دیگر کاندیدای فهرست ۱۷ سرویس مفید کمتر شناخته شده گوگل شاید برای ما فارسی زبانان باشد. با بهره‌گیری از این قابلیت دیگر نیاز به تایپ دقیق کلمات در سرویس مترجم گوگل نیست، زیرا علاوه بر بیان صوتی آن می‌توانید شکل سمبلیک حروف را در کادر مورد نظر ترسیم کنید. ناگفته نماند که این قابلیت تنها برای تعداد معدودی از زبان‌های زنده دنیا در مترجم گوگل قابل دسترس بوده و برای بهره گیری از آن نیز همان‌طور که در تصویر فوق نیز مشاهده می‌شود، تنها کافیست در قسمت جمله اولیه آیکون قلم را وارد کنید تا باکسی برای ترسیم حروف پدیدار شود.

 

گوگل اسکالر (google scholar)
سرویس های مفید گوگل سرویس های مفید گوگل سرویس های مفید گوگل &#8211; قسمت اول 7 200x160
گوگل اسکالر یکی از ابزارهای پژوهشی گوگل جهت جستجوی مقالات تخصصی از بین صفحات مجموعه مجلات و پایگاه‌های علمی مختلف و البته با رعایت کلیه ملاحظات قانونی نشریات معتبر دنیاست. شما می‌توانید جهت نوشتن مقاله یا مطالعه مقالات دیگران از این منبع عظیم استفاده کنید.

 

گوگل فونت (Google fonts)
سرویس های مفید گوگل سرویس های مفید گوگل سرویس های مفید گوگل &#8211; قسمت اول 8 200x102
این سرویس بدون شک یکی از بهترین‌های فهرست ۱۷ سرویس مفید کمتر شناخته شده گوگل است، زیرا امکاناتی را در اختیار طراحان و توسعه‌دهندگان وب‌سایت قرار داده که به دنبال استفاده از فونت‌های غیر متعارف در طراحی پروژه‌های خود هستند. گوگل فونت به شما این امکان را می‌دهد تا شما به آسانی تکنیک‌های فونت CSS را پیاده سازی کنید. فونت‌های گوگل کاملا رایگان بوده و در طی چند دقیقه قابل اجرا می‌باشند. هم اکنون ۶۲۹ فونت در این ابزار وجود دارد. این فونت‌ها را می‌توان بر اساس ضخامت، شیب، عرض فیلتر کرد.

 

پروژه گوگل آرت (Google Art Project)
سرویس های مفید گوگل سرویس های مفید گوگل سرویس های مفید گوگل &#8211; قسمت اول 9 200x130
با استفاده از این سرویس می‌توانید به موزه‌های سراسر جهان سفر کرده و شاهکارهای هنری را با زوم و کیفیت بسیار بالا در مرورگر خود تماشا کنید. البته توجه داشته باشید که برای استفاده حداکثری از این قابلیت بایستی به اینترنت پهن باند سرعت بالا دسترسی داشته باشید.

 

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.term_id, tt.parent, tt.count, tt.taxonomy FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id INNER JOIN wp_term_relationships AS tr ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('category') AND tr.object_id IN (9762) ORDER BY t.name ASC

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.