خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('nav_menu') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('category') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('portfolio-types') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_statistics_useronline' doesn't exist]
DELETE FROM `wp_statistics_useronline` WHERE timestamp < 1606529198

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.*, tr.object_id FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id INNER JOIN wp_term_relationships AS tr ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('category', 'post_tag', 'post_format') AND tr.object_id IN (9528) ORDER BY t.name ASC

راه های شناسایی وجود بدافزار در سیستم || پویا سیستم مرکزی

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '15' LIMIT 1

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '15' LIMIT 1

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '15' LIMIT 1

بدافزار راه های شناسایی وجود بدافزار در سیستم 80 42a51f7f8cc8134cd1916fc1a67c0262
#امنیت  ؛ در این مقاله قصد داریم راه های شناسایی وجود بدافزار در سیستم را بررسی کنیم و به بحث در رابطه با راه های از بین بردن آن ها بپردازیم . با ما همراه باشید : 

 

حتی اگر تمام قوانین مهم امنیتی را برای سیستم خود مثل آپدیت منظم سیستم عامل و برنامه های خود، جلوگیری از اسپم های آزاردهنده، کلیک نکردن بر روی لیک های مشکوک و البته استفاده از یک آنتی ویروس مناسب را رعایت کنید، باز هم ممکن است سیستم شما به بدافزارها آلوده شده باشد. اما چگونه از وجود آن باخبر خواهید شد؟ باتوجه به ۱۰ نشانه ای که در پایین به آن اشاره خواهیم کرد ممکن است از حضور آن ها در سیستم خود باخبر شوید اما خیلی هم از این موضوع خوشحال نباشید چون در رابطه با بدافزارها هیچ اطمینانی وجود ندارد.  ( وجود بدافزار در سیستم )

 

۱- کِرَش۱ های غیرمنتظره:
اگر تا به حال وجود کِرَش را در سیستم خود تجربه کرده اید، باید بدانید که کِرَش شدن سیستم اتفاقی تاسف بار است . اگر در حال حاضر با این مشکل روبه رو شده اید سریعا سیستم خود را به منظور جلوگیری از آلودگی ها اسکن کنید. ( وجود بدافزار در سیستم )

 

۲- سرعت کند سیستم:
اگر هر برنامه ی سنگینی بر روی سیستم شما قابل اجرا نیست و کلا برنامه ها به کندی اجرا می شوند بدانید که ممکن است سیستم شما با یک ویروس آلوده شده باشد. ( وجود بدافزار در سیستم )

 

بدافزار بدافزار راه های شناسایی وجود بدافزار در سیستم 80 1 200x100

 

۳- فعالیت بیش از حد هارد دیسک:
اگر شما متوجه فعالیت بیش از حد هارد دیسک، حتی زمانی که کامپیوتر شما غیر فعال است، شده اید، این می تواند علامتی هشدار دهنده از آلودگی پنهانی باشد. ( وجود بدافزار در سیستم )

 

۴- رفتار عجیب و غریب ویندوز:
اگر پنجره های عجیب و غریب پاپ پاپ در طی فرآیند بوت شدن ویندوز نمایان شدند این هشداری برای شماست که بیانگر محدود شدن دسترسی شما به درایوهای مختلف بر روی سیستم است و قطعا در اینجا یک مشکلی وجود دارد.

 

۵- پیام های عجیب و غریب:
اگر مسیج های مزاحمت باری هنگامی که سیستم شما در حال اجرا است موجب آزار شما شد، به شما هشدار می دهد که برنامه های مختلف و یا فایل ها باز نخواهند شد، که این نشانه ی خوبی نیست.

 

۶- فعالیت برنامه های بد:
اگر برنامه های شما از بین می روند، خراب می شوند و یا خود به خود بدون اینکه شما این کار را انجام دهید، باز می شوند و یا اینکه نوتیفیکیشن هایی دریافت می کنید که یک برنامه بدون فرمان شما تلاش برای دسترسی به اینترنت می کند، این نشانه ی جدی است که شما قربانی بدافزارها شده اید.

 

۷- فعالیت شبکه به صورت تصادفی:
زمانی که شما در حال اجرای هیچ برنامه ای نیستید و یا به مقادیر بالایی از اطلاعات در اینترنت دسترسی ندارید، اگردر این هنگام روتر شما به طور مداوم در حال چشمک زدن باشد نشان دهنده ی سطح بالای فعالیت شبکه است که این امری غیر عادی است و یک جای کار در اینجا می لنگد.

 

۸- ایمیل های نامنظم:
اگر ایمیل های شما فرستاده نمی شوند و یا از مخاطبین خود می شنوید که ایمیل هایی عجیب و غریب از جانب شما دریافت کرده اند در صورتی که شما آن ها را ارسال نکرده اید، این نشانه ای قوی است برای اینکه سیستم شما به خطر افتاده است(یا شاید هم پسورد ایمیل شما دزدیده شده است). ( وجود بدافزار در سیستم )

 

بدافزار بدافزار راه های شناسایی وجود بدافزار در سیستم 81 200x150

۹- لیست سیاه آدرس آی پی:
اگر شما نوتیفیکیشن هایی دریافت می کنید که آدرس آی پی شما به بلک لیست اضافه شده است این را لحاظ کنید که کامپییوتر شما در وضعیت خوبی به سر نمی برد و به این معنا است که سیستم شما در معرض خطر قرار گرفته و به عنوان یک بات نت برای ارسال هرزنامه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

۱۰- از کار انداختن غیر منتظره ی آنتی ویروس ها:
بسیاری از بدافزار ها به گونه ای طراحی شده اند که آنتی ویروس های را غیر فعال کنند در غیر این صورت خود آن ها هستند که نابود می شوند. بنابراین اگر سیستم آنتی ویروس شما به طور ناگهانی غیر فعال شد، نشانه ای دیگر از وجود یک مشکل بزرگ است.

 

مطمئن ترین راه برای اینکه مطمئن شوید سیستم شما آلوده شده است انجام اسکن توسط یک آنتی ویروس قوی و قابل اعتماد است. اگر شما آنتی ویروسی به این منظور نداشته باشید، احتمال آلودگی سیستمتان زیاد می شود، ( وجود بدافزار در سیستم )

 

بدافزار بدافزار راه های شناسایی وجود بدافزار در سیستم 74 200x150

برای آشنایی با انواع آنتی ویروس های NOD 32 اینجا کلیک کنید.

 

مقالات مرتبط :
اشکال یابی کامپیوتر در چند دقیقه
نبایدهای دنیای آنلاین 

 

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.term_id, tt.parent, tt.count, tt.taxonomy FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id INNER JOIN wp_term_relationships AS tr ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('category') AND tr.object_id IN (9528) ORDER BY t.name ASC

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.