خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('nav_menu') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('category') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('portfolio-types') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_statistics_useronline' doesn't exist]
DELETE FROM `wp_statistics_useronline` WHERE timestamp < 1610946910

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('category') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.*, tr.object_id FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id INNER JOIN wp_term_relationships AS tr ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('category', 'post_tag', 'post_format') AND tr.object_id IN (9620) ORDER BY t.name ASC

دلایل نصب فایروال || پویا سیستم مرکزی

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '15' LIMIT 1

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '15' LIMIT 1

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '15' LIMIT 1

فایروال دلایل نصب فایروال 88
در این مقاله به این نکته می پردازیم که چرا باید بر روی سیستم خود فایروال نصب کنیم . با ما همراه باشید :

 

شاید کمتر کاربر کامپیوتری را بتوان یافت که نام فایروال و یا همان دیوار آتش به گوشش نخورده باشد. اما آیا تا به حال به عملکرد و نقشی که این برنامه در سیستم ها ایفا می کند، فکر کرده اید؟ اگر شما نیز به دنبال پاسخی برای سوال های خود در خصوص فایروال ها هستید، پیشنهاد می کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

 

۵ دلیل برای نصب فایروال
قبل از هر چیز، بهتر است کار خود را با ارایه تعریفی از فایروال آغاز کنیم. در واقع فایروال، به برنامه ای گفته می شود که همانند یک سد و یا مانع از کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت و یا گوشی شما در برابر تهدیدات بدافزاری در فضای وب که عمدتاً به منظور سرقت اطلاعات صورت می گیرند، محافظت می کند.
زمانی که کاربر به اینترنت متصل می شود، تبادل اطلاعات میان سیستم وی با سرورها و روترها در فضای سایبری آغاز می شود و اینجاست که فایروال با نظارت بر این فرایند، امن بودن آن را زیر نظر می گیرد.

 

اگر چه در بسیاری از سیستم عامل های امروزی، نسخه ای از پیش نصب شده از فایروال موجود است اما برای بهره برداری بهتر از این برنامه، پیشنهاد می شود که از اپلیکیشن اختصاصی فایروال استفاده شود. البته افرادی هم که تمایل به استفاده از برنامه جداگانه ندارند، می توانند در صورت آشنایی، با مراجعه به بخش تنظیمات فایروال پیش فرض سیستم عامل خود، آن را به بهترین شکل تنظیم کنند.
از این رو، بسیاری از کارشناسان استفاده از یک فایروال برای هر سیستم را امری ضروری می دانند. حال قصد داریم تا به ۵ مورد از مزیت های نصب و یا فعال کردن فایروال ها اشاره کنیم.

 

فایروال فایروال دلایل نصب فایروال 86 1 200x109

 

۱٫ فایروال می تواند از سیستم شما را در برابر دسترسی غیرمجاز محافظت کند
یکی از بدترین اتفاقاتی که ممکن است برای هر کاربری رخ دهد، نفوذ و تحت کنترل درآوردن سیستم توسط افراد سودجوست. اینجاست که می بینید نشانگر ماوس شما بدون حرکت ماوس، بر روی مانیتور به حرکت در می آید و حقوق دیجیتالی شما به طور کل نقض می شود.
بنابراین، می توانید با استفاده و تنظیم درست یک فایروال، دسترسی از راه دور به دسکتاپ سیستم خود را غیرفعال کرده و از نفوذ هکرها جلوگیری کنید. توجه داشته باشید که در حال حاضر، کپی های غیرقانونی سیستم عامل های ویندوز، حاوی بدافزارهایی همچون تروجان ها هستند که به محض نصب شدن می توانند با ورود به سیستم، مشکلات امنیتی را برایتان به وجود آورند. از این رو، فایروال ها می توانند با بلاک کردن دسترسی برخی اپلیکیشن های به ظاهر بی خطر، مانع از ورود و دسترسی هکرها به اطلاعات سیستم تان شوند.

 

۲٫ فایروال از نمایش پیام های مرتبط با محتوای غیرضروری جلوگیری می کند
اگرچه در طی سال های اخیر، بخش عمده ای از کاربران به استفاده از ویندوز های ۷، ۸ و ۱۰ روی آورده اند اما متاسفانه هنوز هم افرادی را دور و بر خود می بینید که نتوانسته اند دل از ویندوز اکس پی بکنند. بدتر این که هیچ برنامه فایروالی بر روی سیستم آن ها نصب نشده و نسخه پیش فرض فایروال نیز غیرفعال است.
این افراد هنوز به این باور نرسیده اند که اینترنت مملو از تهدیدهای امنیتیست که مترصد فرصت برای نفوذ به یک کامپیوتر حفاظت نشده هستند.
برخی از این تهدیدها ممکن است به صورت پیغام های آزاردهنده برای کاربران به نمایش درآید که می تواند به صورت های گوناگونی همچون ‘خاموش شدن خودکار سیستم تا ۳۰ ثانیه دیگر’ ظاهر شود.
از این رو و برای خلاص شدن از شر این پیغام ها، پیشنهاد می شود که یا فایروال پیش فرض سیستم فعال و به طور دقیق تنظیم شود و یا از برنامه های فایروال کمپانی های دیگر که محصولاتی را در این زمینه ارایه کرده اند، استفاده شود.

 

۳٫ با فایروال می توانید با خیال راحت‌تری، بازی های آنلاین انجام دهید
می توان بازی های آنلاین را یکی از مهمترین دستاوردها در تاریخ بازی های ویدیویی دانست که توانسته طرفداران زیادی را نیز در سراسر جهان به خود جذب کند. اما این فضا، فرصت هایی را پیش روی هکرها گذاشته است به طوری که در طی سال های اخیر، بدافزارهای متعددی به منظور هدف قرار دادن گیمرهای آنلاین طراحی و تولید شده اند. این بدافزار ها اغلب در سرورهای بازی وجود دارند و می توانند به سیستم کاربران نفوذ کنند.
اگر چه ارایه دهندگان بازی های آنلاین، حداکثر تلاش خود را برای بالا بردن ضریب امنیتی سرورهای خود انجام می دهند اما داشتن یک فایروال خوب می تواند با رفع هر گونه نگرانی در این رابطه، لذت اجرای بازی های آنلاین را دوچندان کند.
در واقع، فایروالها خود را با شرایط مورد نیاز بازی تنظیم می کنند و هرگونه نفوذ بدافزاری را بلاک می کنند. ناگفته نماند که وب سایت های امنیتی اغلب با قابلیتی به نام “Gaming Mode” و یا برخی گزینه های مشابه، به کاربران در اجرای بازی ها با امن ترین شیوه کمک می کنند.

فایروال  فایروال دلایل نصب فایروال 87 1 200x160

 

۴٫ فایروال از نمایش محتوای غیراخلاقی و نامناسب جلوگیری می کند
تا به این جا، به نقش فایروال ها در بلاک کردن دسترسی هکرها و افراد سودجو به سیستم ها و دستگاه های هوشمند اشاره کردیم، اما قابلیت های این برنامه تنها به این موارد خلاصه نمی شود.
با استفاده از فایروالها می توانید دسترسی به برخی وب سایت ها و محتواهای آنلاین را بلاک کنید. این ویژگی یعنی فیلتر کردن محتوا، بیشتر مورد توجه و استقبال والدین قرار می گیرد و می تواند دسترسی به فضای سالم در وب را برای کاربران رقم بزند.

 

۵٫ فایروالها می توانند سخت افزاری و یا نرم افزاری باشند
فایروالها لزوماً نرم افزار نیستند و امروزه، در برخی منازل از فایروال های سخت افزاری در روتر استفاده می شود. دسترسی به این فایروالها از طریق استفاده از Administrator Credentials روتر امکان پذیر است (کلمه عبور پیش فرض می بایست تعویض شود). سپس با ورود و یا همان sign in می توانید گزینه هایی را مشاهده و در صورت نیاز آن ها را تغییر دهید.
در برخی مواقع، شما می بایست تغییراتی را ایجاد کنید به ویژه در هنگام اجرای بازی های ویدیویی با کنسول های بازی. به عنوان مثال، تغییر نوع NAT در پلی استیشن ۴ یکی از رایج ترین راه کارها برای حل مشکلات مربوط به اتصال بازی های آنلاین است.
و اما؛ از فایروا ل انتظارات زیادی نداشه باشید..
یک فایروا ل، جدای از تمامی قابلیت ها و کارهایی که می تواند انجام دهد، نمی تواند سیستم شما را در برابر همه تهدیدات از قبیل ویروس ها، کرم ها و انواع مختلف تروجان ها در امان نگه دارد. از این رو، همواره پیشنهاد می شود که در کنار یک فایروال، از یک آنتی ویروس قدرتمند نیز استفاده شود.

 

مقالات مرتبط :
حفظ امنیت خصوصی در دنیای مجازی 
چند راهکار ساده برای افزایش سرعت کامپیوتر 

 

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.term_id, tt.parent, tt.count, tt.taxonomy FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id INNER JOIN wp_term_relationships AS tr ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('category') AND tr.object_id IN (9620) ORDER BY t.name ASC

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.