سایت آمازون حمله هکرها به سایت آمازون ! 95
#امنیت ؛ در این مقاله قصد داریم به داستان حمله هکرها طی روزهای اخیر به سایت آمازون و دردسری که برای کاربران این سایت ایجاد کرده اند بپردازیم. با ما همراه باشید : 

 

یکی از خریداران شرکت آمازون براساس بی احتیاطی متحمل ۷۵۰ یورو خسارت مالی شد. این اتفاق در شرایطی افتاد که کاربر مذکور، روی یک ایمیل جعلی کلیک کرده و در دام کلاهبرداران اینترنتی گرفتار شد.
 شـــرکــت خـرده فـروشی آمازون برای اغلب شهروندان ایالات متحده و بخش هایی از اروپا (به خصوص بریتانیایی ها) شناخته شده است؛ شرکتی که اقدامات بلندپروازانه ای در جهت تأمین رفاه مشتریان خود انجام می دهد. ارسال مرسولات درخواستی کاربران از طریق سیستم های مبتنی بر فناوری های نوین یکی از همین برنامه های جسورانه است. ( حمله هکرها به سایت آمازون )

 

برای مثال برخی کالاها از طریق پهپادهای مختلف و بدون دخالت نیروهای انسانی به محل زندگی افراد ارسال می شود. بنابراین می توان این شرکت را از پیشروهای صنعت خرده فروشی ارزیابی کرد. با این وجود، به نظر می رسد فعالیت های آنلاین آمازون خالی از ریسک نیستند و اتفاقا برای این شرکت بزرگ دردسرساز شده اند. ( حمله هکرها به سایت آمازون )

 

سایت آمازون سایت آمازون حمله هکرها به سایت آمازون ! 96 1
طی روزهای اخیر گزارش های متعددی در خصوص دریافت ایمیل های جعلی از سوی کاربران به شرکت آمازون ارسال شده است؛ گزارش هایی که حاکی از نوعی کلاهبرداری اینترنتی گسترده هستند. این کاربران مدعی هستند که از یک حساب ایمیل که هم نام شرکت آمازون است، ایمیلی دریافت کرده اند که از آنها اطلاعات مهم شخصی و حساب های بانکی شان را برای تکمیل فرآیند خرید و ثبت نام درخواست می کرد.( حمله هکرها به سایت آمازون )

 

اما به محض اینکه کاربران اطلاعاتی را که به ظاهر از سوی شرکت آمازون درخواست شده بود تکمیل می کردند، در دام کلاهبرداری اینترنتی می افتادند. تا جایی که یکی از کاربران رقم خسارتی را که متحمل شده، بالغ بر ۷۵۰ یورو ارزیابی کرده است.

 

براساس اطلاعات منتشر شده توسط شرکت آمازون، ایمیل های جعلی اغلب حاوی لینک amazon. co. uk
است؛ لینکی که به جای هدایت کاربر به وب سایت اصلی شرکت آمازون، آنان را به یک وب سایت جعلی و مخرب متصل می کند. کارشناسان امنیتی شرکت آمازون به کاربران توصیه کرده اند از باز کردن ایمیل های مشکوک پرهیز کنند و اگر ایمیلی با مشخصات ذکر شده دریافت کرده اند، فورا آن را از لیست پیام های دریافتی خود حذف کرده و روی لینک پیوست آن کلیک نکنند. ( حمله هکرها به سایت آمازون )

 

افزون بر اینها، آمازون هرگز اطلاعات ریز و دقیق بانکی کاربران را به شکل آنلاین درخواست نمی کند و بر همین اساس ارسال هر نوع اطلاعات شخصی از طریق ایمیل حرکتی کاملاً اشتباه ارزیابی می شود. با توجه به اینکه مقامات امنیتی شرکت آمازون به شدت به این موضوع حساس شده اند از کاربران درخواست گزارش تخلفات را دارند. بنابراین باید منتظر ماند و دید که آیا متخلفان شناسایی می شوند یا خیر؟

 

مقالات مرتبط  با حمله هکرها به سایت آمازون :
باج افزار چیست
کدام آنتی ویروس برای سیستم شما مناسب تر است ؟

 

admin
admin
با سلام . عباس کربلایی هستم . مدیر سایت پویا سیستم . من و تمام مجموعه پویا سیستم خوشحال می شویم که به شما در زمینه مشکلات نرم افزاری که دارید . کمک کنیم . پس با ما در ارتباط باشید .

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.