بدافزار بدافزار روسی در شبکه برق آمریکا ! 80 42a51f7f8cc8134cd1916fc1a67c0262
#امنیت ؛ در این مقاله به بررسی موضوع پیدا شدن بدافزار روسی در شبکه برق آمریکا می پردازیم و با ما همراه باید : 

 

پس از انتشار خبرهای مبتنی بر هک شدن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، و به دنبال آن اخراج تعدادی از مقامات روسی از کشور آمریکا، حالا یک شرکت برق در شهر ورمونت اعلام کرده است که شواهدی مبنی بر وجود یک بدافزار روسی را در یکی از لپ تاپ‌های این شرکت یافته است.

 

این کد مخرب به اقدامات روسیه برای نفوذ در زیرساخت‌های دولت ایالات متحده نسبت داده می‌شود که توسط اف بی آی و وزارت امنیت داخلی آمریکا کشف شده بود و با نام Grizzly Steppe شناخته می‌شود. شرکتی که این بدافزار در آن پیدا شده است، شرکت « خدمات برق برلینگتون » می‌باشد، که در صفحه فیسبوک خود این خبر را منتشر کرده است. به گفته مقامات، لپ تاپی که این بدافزار در آن کشف شده، به شبکه برق نیروگاه وصل نبوده و به سرعت کنار گذاشته شده است. کریستوفر کریشا، از خدمات عمومی ورمونت، در این باره می‌گوید:

 

“شبکه برق در خطر نیست. ما این بد افزار را کشف کرده و سریعا مقامات مرتبط را در جریان گذاشتیم و سپس لپ تاپی را که بد افزار روی آن نصب شده بود، ایزوله کردیم.”

 

بدافزار بدافزار بدافزار روسی در شبکه برق آمریکا ! 95 1
این که این بدافزار چگونه و از چه موقعی روی این لپ تاپ نصب شده بوده است، و یا تا چه اندازه‌ای با کدهای Grizzly Steppe مطابقت می‌کنند مشخص نیست، و در تحقیقات آتی زمان و نحوه این نفوذ و آلودگی احتمالی نیروگاه‌های دیگر نیز مشخص خواهند شد.

 

این شرکت همچنین اشاره کرد که بعد از این که این هفته اف بی آی و وزارت امنیت داخلی گزارش مشترکی را مبنی بر حملات سایبری ارائه دادند، آنها هم قسمتی از کد را در اختیار مقامات گذاشتند تا مواظب این کد بوده و امضای آن را بشناسند و سیستم‌های سایر شرکت‌ها را نیز برای اطمینان از عدم وجود این کد بررسی و اسکن کنند.

 

مقالات مرتبط :
حمله هکرها به سایت آمازون !
admin
admin
با سلام . عباس کربلایی هستم . مدیر سایت پویا سیستم . من و تمام مجموعه پویا سیستم خوشحال می شویم که به شما در زمینه مشکلات نرم افزاری که دارید . کمک کنیم . پس با ما در ارتباط باشید .

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.