بدافزار جدید مشکوک که شماره های اورژانس را حمله قرار داده است !             1
#امنیت ؛ در این مقاله به معرفی و بررسی نحوه کار بدافزار جدید می پردازیم که ببه طرز مشکوکی شماره های اورژانس را مورد حمله قرار داده است . با ما همراه باشید : 

 

تماس‌های مکرر و بی‌هدف با شماره‌های اورژانس، خود می‌تواند باعث ایجاد یک موقعیت اورژانسی شود. در ماه اکتبر سال گذشته، یک بدافزار iOS باعث شده بود تا تماس‌های مکرری بدون اجازه‌ی کاربر با شماره‌ی اورژانس ۹۱۱ برقرار شود.

 

وال استریت ژورنال در گزارشی عنوان کرده که این تماس‌ها به مدت ۱۲ ساعت در روزهای ۲۵ و ۲۶ اکتبر سال ۲۰۱۶ برقرار شده‌اند. این تماس‌ها در ایالت‌های کالیفرنیا، فلوریدا و تگزاس بوده‌اند و طبق گزارش اخیر، می‌توان آنها را بزرگترین حمله‌ی سایبری به سیستم اورژانس ایالات متحده‌ی آمریکا نامید.

 

سامانه‌ی ۹۱۱ حدود ۵۰ سال است که به فعالیت مشغول بوده و از سال ۱۹۶۸ به عنوان شماره‌ی رسمی اورژانس در آمریکا شناخته می‌شود. با گسترش فناوری‌های نوین، نگرانی‌ها از امنیت این سیستم نیز در حال افزایش است و حملات انجام شده در ماه اکتبر نیز این نگرانی‌ها را افزایش داده‌اند. دیوید سیمپسون که به مدت سه سال در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، وظیفه‌ی مدیریت سیستم اورژانس را بر عهده داشته در این باره می‌گوید: “نمی‌خواهم بدبین باشم اما این حملات نوعی بحران در حال رشد هستند.” ( بدافزار جدید )

 

بدافزار جدید

بدافزار جدید بدافزار جدید مشکوک که شماره های اورژانس را حمله قرار داده است !             2

گزارش‌ها حاکی از آن است که در تاریخ‌های گفته شده، بیش از هزاران تماس با مرکز ۹۱۱ گرفته شده و منبع همه‌ی آنها به یک لینک توییتری باز می‌گردد. احتمال می‌رود که نفوذ و خرابکاری در سیستم‌عامل iOS از طریق همین لینک انجام شده باشد. لینک توییتری حدود ۱۱۷۵۰۲ بار کلیک شده و در هر بار کلیک، یک تماس با مرکز اورژانس ۹۱۱ برقرار شده است. نکته‌ی نگران کننده این است که هر بار کاربر قصد داشته تماس‌ را قطع کند، بدافزار تماس دیگری با ۹۱۱ برقرار می‌کرده و تنها روش توقف آن، خاموش کردن گوشی بوده است. ( بدافزار جدید )

 

وال استریت ژورنال در ادامه‌ی گزارش خود آورده است:

 

از آنجایی که این حملات در سرتاسر کشور گسترده بودند، کارشناسان نمی‌توانستند آنها را به خوبی پیگیری کنند. کاربران توییتر این لینک را با فالورهای خود به اشتراک می‌گذاشتند و روند اشتراک به همین ترتیب پیش می‌رفته است. بدین ترتیب این بدافزار به یک ویروس فراری تبدیل شده بوده است.
نگرانی کنونی این است که حمله‌ای مشابه با اهداف بزرگتر به سازمان‌های دیگر انجام شود. در حال حاضر ۶۵۰۰ مرکز پاسخگویی ۹۱۱ در سرتاسر ایالات متحده‌ی آمریکا مشغول به فعالیت هستند که تنها تعداد کمی از آنها و در حدود ۴۲۰ مرکز، مجهز به سیستم‌های دفاع سایبری هستند. خوشبختانه، اپل در حال تلاش برای رفع این مشکل است. آنها در بیانیه‌های خود عنوان کرده‌اند: “تماس سریع با مرکز اورژانس ۹۱۱ بسیار مهم است و به نوعی یک مسئله‌ی امنیت عمومی محسوب می‌شود. در حادثه‌ی اخیر، افرادی که اهمیتی به امنیت عمومی نمی‌دهند، از قابلیت تماس سوء‌استفاده کرده‌اند. برای جلوگیری از حملات دیگر، ما در حال پیاده‌سازی محافظ‌های امنیتی هستیم و با توسعه‌دهندگان دیگر اپلیکیشن‌ها نیز برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی مذاکره کرده‌ایم.” ( بدافزار جدید )

 

مقالات مرتبط :

 

راه های شناسایی وجود بدافزار در سیستم
باج افزار جدید RanRan و هدف قرار دادن کشورهای خاور میانه

 

admin
admin
با سلام . عباس کربلایی هستم . مدیر سایت پویا سیستم . من و تمام مجموعه پویا سیستم خوشحال می شویم که به شما در زمینه مشکلات نرم افزاری که دارید . کمک کنیم . پس با ما در ارتباط باشید .

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.