اینتل اینتل: پردازنده های نسل هشتم، ۳۰ درصد سریع تر از نسل هفتم هستند

#اخبار_تکنولوژی ؛ در این مقاله قصد داریم به بررسی پردازنده های نسل هشتم بپردازیم .با ما همراه باشید.

اینتل در جریان نمایشگاه Computex 2017، اطلاعاتی را در رابطه‌ با پردازنده‌های نسل هشتم خود به اشتراک گذاشت.

 اینتل در جریان کنفرانس خود در نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۷، پلتفرم‌های بالارده‌ی Skylake-X و Kaby Lake-X با حداکثر تعداد ۱۸ هسته‌ی پردازشی را رونمایی کرد؛ اما این کمپانی در کنار پلتفرم‌های یادشده، اشاره‌‌ی مختصری نیز به نسل هشتم از پردازنده‌های خود موسوم به کافی‌لیک داشت.

در بیانیه‌ی مطبوعاتی اینتل در رابطه با پردازنده‌های نسل هشتم آمده است:

همچنان که در حال حرکت به سمت نسل آینده‌ی پلتفرم‌های رایانشی هستیم، اینتل نیز تعهد خود را نسبت به عرضه‌ی محصولات مبتنی بر نسل هشتم از پردازنده‌های سری Intel Core تا فصل تعطیلات اعلام می‌‌کند. عملکرد این پردازنده‌ها نسبت به نسل هفتم از پردازنده‌های Intel Core بیش از ۳۰ درصد بهبود یافته است.

به‌نظر می‌رسد این موضوع ادعای بزرگی از سوی اینتل باشد؛ از این‌رو به مقایسه‌ی مشخصات پردازنده‌ی نسل هفتمی Core i7-7500U با مشخصات تخمینی از پردازنده‌ی نسل هشتمی Core i7 پرداخته‌ایم:

اینتل اینتل: پردازنده های نسل هشتم، ۳۰ درصد سریع تر از نسل هفتم هستند          200x105

ادعای اینتل مبنی بر بهبود ۳۰ درصدی پردازنده‌های کافی‌لیک نسبت به کبی‌ لیک از آن‌جا ناشی می‌شود که تعداد هسته‌ها و تردهای پردازنده‌های نسل هشتم دوبرابر شده و فرکانس کاری بیشینه در حالت توربو ۵۰۰ مگاهرتز افزایش یافته است. تست‌‌های بالا برای مقایسه‌ی مشخصات دو پردازنده، توسط نرم‌افزار SYSmark 2014 v1.5 انجام شده است؛ بنچمارکی که مبتنی بر سنجش عملکرد پردازنده تحت بار محاسباتی شدید و در بازه‌های زمانی کوتاه است و می‌توان عملکرد آن را با تسک‌های بهره‌وری مرسوم مقایسه کرد.

اینتل اینتل اینتل: پردازنده های نسل هشتم، ۳۰ درصد سریع تر از نسل هفتم هستند          2 200x113

ASUS

 

اینتل با وجود افزایش ۱۵ درصدی فرکانس کاری بیشینه و دوبرابر کردن تعداد هسته‌ها و تردها، موفق به ثابت نگه‌داشتن توان طراحی گرمایی (TDP) در ۱۵ وات شده است. در حالی که ممکن است شما در ابتدا با توجه به افزایش فرکانس و تعداد هسته‌ها، انتظار بهبود عملکرد بیشتری از پردازنده‌های جدید اینتل داشته باشید؛ اما باید به‌ خاطر داشته باشید که نحوه‌ی سنجش بنچمارک SYSmark هیچ‌گاه بدین شکل نبوده است.

ما در حال حاضر نمی‌دانیم باید به چه پارامترهای دیگری در خصوص پردازنده‌های نسل هشتم توجه داشته باشیم، ضمن اینکه در حال حاضر از نوع تأثیر این پارامترها بر عملکرد تک یا چند تردی نیز اطلاعاتی در دست نیست.

اینتل امروز اطلاعات بسیار کمی در خصوص طراحی پردازنده‌های کافی‌لیک به اشتراک گذاشت؛ اما به‌نظر می‌رسد که تا پایان سال ۲۰۱۷ تمام جزئیات مربوط به این پلتفرم مشخص خواهد شد.

دیگر مقالات ماما را در لینک های زیر مشاهده نمایید

مقالات مرتبط (پردازنده های نسل هشتم ) :

پویاسیستم:

سافت چین:

ایسوس از لپ تاپ ذن‌بوک ۳ دی‌ لاکس در نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۷ رونمایی کرد

نکاتی جالب در رابطه با ایمیل !

admin
admin
با سلام . عباس کربلایی هستم . مدیر سایت پویا سیستم . من و تمام مجموعه پویا سیستم خوشحال می شویم که به شما در زمینه مشکلات نرم افزاری که دارید . کمک کنیم . پس با ما در ارتباط باشید .

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.