#حسابداری ؛ در این مقاله به بررسی خبر منتشر شده مبنی بر ایجاد مقطع کارشناسی حسابداری سلامت در دانشگاه علمی کاربردی می پردازیم . با ما همراه باشید : 

 

سرپرست دفتر برنامه ریزی درسی و دبیر شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی از تصویب دوره کارشناسی ناپیوسته‌ی حرفه‌ای “حسابداری سلامت” در دویست و پنجاه و هفتمین جلسه شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی خبر داد.

 

به گزارش مجله حسابداری و حسابرسی ، علیرضا جمالزاده با اعلام این خبر اظهار داشت: مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستانی به واسطه ارتباط مستقیم و تنگاتنگ حسابداری با سازمان‌هایی مانند سازمان‌های بیمه‌گر، خیرین حوزه‌ی سلامت، شرکت‌های تولیدکننده و واردکننده‌ی تجهیزات پزشکی، شرکت‌های تولید و پخش دارویی ازنوع حسابداری ویژه‌ای تبعیت می‌کنند.

 

حسابداری سلامت حسابداری ایجاد مقطع کارشناسی « حسابداری سلامت » در دانشگاه علمی کاربردی
سرپرست دفتر برنامه‌ریزی درسی و دبیر شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی اظهار داشت: به همین دلیل امور حسابداری در مراکز دولتی وابسته به دانشگاه های علوم پزشکی از یک طرف و مراکز خیریه و خصوصی وابسته به حوزه‌ی سلامت از طرف دیگر با امور حسابداری در مراکز تجاری، انتفاعی، خصوصی و خدماتی دیگر بسیار متفاوت است.
وی تاکید کرد: از جمله قابلیت‌ها و توانمندی‌های حرفه‌ای دانش‌آموختگان این دوره، انجام عملیات حسابداری بهای تمام‌شده‌ی خدمات در نظام سلامت، انجام عملیات حسابداری ناظر به ترخیص، درآمد، پذیرش، پزشکان، اموال، حقوق و دستمزد و بودجه در حوزه سلامت و ثبت و طبقه‌بندی انواع هزینه های بیمارستانی اعم از بستری، سرپایی، کلینیکی و پاراکلینیکی متناسب با مشاغل قابل احراز حسابدار حقوق و دستمزد، حسابدار ترخیص، حسابدار پذیرش و حسابدار امور پزشکان در مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستانها است.
سرپرست دفتر برنامه‌ریزی درسی و دبیر شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی اظهار داشت: برخی از دروس تخصصی این دوره شامل نظام بیمه و تعرفه خدمات بهداشتی و درمانی، کاربرد نرم‌افزارهای حسابداری در حوزه سلامت، حسابداری(عملیات پذیرش)، حسابداری (عملیات ترخیص)، حسابداری (عملیات جبران خدمات پزشکان) و محاسبه هزینه‌های بیمارستانی و سرپایی است.

 

فصلنامه حسابداری سلامت که صاحب امتیاز آن دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز میباشد مقالات خوبی را در این زمینه منتشر می نماید جهت استفاده و دانلود مقالات میتوانید به تارنمای زیر مراجعه نمایید.

 

http://jha.sums.ac.ir

 

مقلات مرتبط :

سافت چین:

پویاسیستم:

فین تک یا همان فناوری های مالی چیست

نکات مهم مالیاتی – بخش پنجم

 

 

admin
admin
با سلام . عباس کربلایی هستم . مدیر سایت پویا سیستم . من و تمام مجموعه پویا سیستم خوشحال می شویم که به شما در زمینه مشکلات نرم افزاری که دارید . کمک کنیم . پس با ما در ارتباط باشید .

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.