اندروید اندروید آسیب پذیر تر از ios 118

#امنیت ؛ در این مقاله به بررسی خبری می پردازیم که طبق آن اندروید آسیب پذیر تر از ios معرفی شد . با ما همراه باشید :

 

اندروید در صدر لیست ۵۰ سیستم‌عامل آسیب‌پذیر سال ۲۰۱۶ میلادی و طبیعتا بالاتر از سیستم‌عامل iOS شرکت اپل قرار گرفته است.

 

اندروید با ۵۲۳ حفره امنیتی شناخته شده، در مقابل iOS با ۱۶۱ حفره امنیتی شناخته شده در سال گذشته میلادی قرار گرفته است. iOS در لیست سال گذشته، جایگاه پانزدهم لیست را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که در سال ۲۰۱۵ میلادی حکایت متفاوتی را شاهد بودیم. در سال ۲۰۱۵ میلادی، iOS با ۳۸۷ حفره امنیتی، در جایگاهی بالاتر از اندروید با ۱۲۵ حفره امنیتی قرارگرفته بود. روی هم رفته، iOS در سال ۲۰۱۵ میلادی به عنوان دومین سیستم‌عامل آسیب‌پذیر جهان شناخته شده بود و اندروید هم در مکان پانزدهم این لیست جا گرفته بود. ( اندروید آسیب پذیر تر از ios )

 

اندروید آسیب پذیر تر از ios اندروید اندروید آسیب پذیر تر از ios 117

 

لازم به ذکر است که این اعداد و ارقام برپایه اطلاعات بدست آمده از CVE Details جمع‌بندی و منتشر شده‌ است. با استناد به این داده‌ها می‌توان مدعی شد در سال گذشته میلادی هکرها به هیچ سیستم‌عاملی به اندازه اندروید لطف نداشته‌اند. در این بررسی، حفره‌های امنیتی لحاظ شده که هکرها از آن برای دردست گرفتن قابلیت‌ها و دسترسی به اطلاعاتی نظیر پیامک‌ها، لیست مخاطبین، تاریخچه تماس‌ها، IMEI، گذرواژه‌ها و حتی اپلیکیشن‌های نصب شده روی گوشی‌های هوشمند استفاده کرده‌اند. ( اندروید آسیب پذیر تر از ios )

 

نکته قابل توجه دیگر، حضور WatchOS سیستم‌عامل اپل‌واچ کوپرتینویی‌ها در این لیست است. این سیستم‌عامل با ۷۷ مورد گزارش، در رتبه سی و پنجم جای گرفته است. ( اندروید آسیب پذیر تر از ios )

 

مقالات مرتبط :

سافت چین:

پویاسیستم:

سایت های جوملایی و وردپرسی در معرض آلوده شدن به باج افزار

باج افزار جدید Fantom

 

 

 

admin
admin
با سلام . عباس کربلایی هستم . مدیر سایت پویا سیستم . من و تمام مجموعه پویا سیستم خوشحال می شویم که به شما در زمینه مشکلات نرم افزاری که دارید . کمک کنیم . پس با ما در ارتباط باشید .

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.