بدافزار انتشار یک بدافزار جدید که فروشگاه های اینترنتی را هدف قرار داده است ! 111

#امنیت ؛ در این مقاله به معرفی و بررسی یک بدافزار جدید که فروشگاه های اینترنتی را هدف قرار داده است . با ما با بررسی این بدافزار جدید همراه باشید : 

 

محققان امنیتی یک گونه‌ی جدید بدافزار ی را کشف کرده‌اند که فروشگاه‌های برخطی را هدف حمله قرار می‌دهد که روی Magento اجرا می‌شوند؛ Magento یکی از محبوب‌ترین بسترهای تجارت الکترونیک برای فروشگاه های اینترنتی است. چیزی که این بدافزار جدید را متمایز می‌کند این حقیقت است که می‌تواند به کمک کد پنهان‌شده در پایگاه داده‌ی وب‌گاهش اقدام به ترمیم خود نماید. کد این بدافزار جدید نخستین کد نوشته‌شده به زبان SQL به عنوان یک رویه‌ی ذخیره‌شده است.

 

این بدافزار جدید چگونه کار می‌کند؟ در پاسخ این سؤال باید بگوییم که هرگاه کاربری یک فرمان جدید را صادر می‌کند، بدافزار مورد بحث شروع به اجرا می‌نماید. سپس پایگاه داده‌ی آلوده، پیش از آن‌که بستر Magento بتواند این کد PHP را گردآوری کرده و صفحه‌ی مورد نظر را اسمبل کند، اجرا می‌شود.

 

بدافزار جدید بدافزار انتشار یک بدافزار جدید که فروشگاه های اینترنتی را هدف قرار داده است ! 111

 

این کوئری یا پرس‌وجو، در سرآیند یا هدر، فوتر، کپی‌رایت و هر بلاک CMS صفحه به دنبال بدافزار مورد نظر می‌گردد. اگر کوئری مورد نظر موفق به کشف هیچ موردی نشود خودش را مجدداً اضافه می‌کند.

 

این کشفیات نشان می‌دهد که ما وارد مرحله‌ی تازه‌ای از تکامل نرم‌افزارهای مخرب شده‌ایم. دیگر پویش پرونده‌ها کافی نیست، روش‌های تشخیص بدافزار جدید بایست شامل مرحله‌ی تحلیل پایگاه داده نیز باشد.

 

این بدافزار جدید روی فروشگاه‌هایی تأثیر می‌گذارد که از بستر Magento استفاده می‌کنند، در حقیقت این نرم‌افزار مخرب می‌تواند اطلاعات محرمانه‌ی کارت را برباید،این موضوع بسیاری از کاربران را در معرض خطر قرار می‌دهد. بخش SQL این کد این اطمینان را به توسعه‌دهندگانش می‌دهد که بدافزار جدید  مورد بررسی ما می‌تواند تا حداکثر زمان ممکن در این سامانه‌های عامل فعال باقی بماند.

 

بدافزاری جدید که منحصربه‌فرد نیست

کارشناسان می‌گویند به جز در مواردی که با حملات پیچیده‌ی هدف‌مند سر و کار داریم، تقریباً هر بدافزار جدید را می‌توان به راحتی و به سرعت به وسیله‌ی حملات گودال آبیاری یا همان watering hole علیه وب‌گاه‌های محبوب شناسایی کرد. تشخیص این بدافزارها همه‌ی تلاش نفوذگران را بر باد می‌دهد.

 

بنابراین کاملاً مشخص است که نفوذگران دست به استفاده از روش‌های پیچیده‌تری زده‌اند تا مانع از آن شوند که مدیران، بازدیدکنندگان و صاحبان وب‌گاه‌ها متوجه این حقیقت شوند که وب‌گاهشان مورد نفوذ واقع شده و به بدافزار  جدید آلوده شده است. ما در سال ۲۰۱۵ روش‌های مشابهی را رؤیت کرده‌ایم، روش‌هایی که از آن‌ها تحت عنوان حملات ورود به سامانه‌ به‌طور ناخواسته یاد می‌شود؛ وقتی یک بسته‌ی نفوذی همراه با پاسخ کارگزار به بازدیدکننده‌ی یک وب‌گاه تحویل داده می‌شود که یک کاربر حائز اهمیت وارد سامانه شود.

 

 

مقالات مرتبط :

سافت چین:

پویاسیستم:

حمله‌ی بدافزار اندرویدی به دستگاه‌های ارتشِ رژیم صهیونیستی

پرداخت ۳ میلیون دلار به هکرها از طرف گوگل برای شناسایی حفره های امنیتی !

 

admin
admin
با سلام . عباس کربلایی هستم . مدیر سایت پویا سیستم . من و تمام مجموعه پویا سیستم خوشحال می شویم که به شما در زمینه مشکلات نرم افزاری که دارید . کمک کنیم . پس با ما در ارتباط باشید .

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.