خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('nav_menu') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('category') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('portfolio-types') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_statistics_useronline' doesn't exist]
DELETE FROM `wp_statistics_useronline` WHERE timestamp < 1610942279

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('category') ORDER BY t.name ASC

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.*, tr.object_id FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id INNER JOIN wp_term_relationships AS tr ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('category', 'post_tag', 'post_format') AND tr.object_id IN (9539) ORDER BY t.name ASC

افزایش باج افزار های گوشی های هوشمند || پویا سیستم مرکزی

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '15' LIMIT 1

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '15' LIMIT 1

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_users' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_users WHERE ID = '15' LIMIT 1

باج افزار افزایش سریع باج افزار ها روی گوش های هوشمند 81 1 4988d5873536baf5457afbe423279d12
در این مقاله قصد داریم در رابطه با انواع باج افزار های موبایلی و روش های مقابله با آنها صحبت کنیم . با ما همراه باشید :

 

پیش از این باج افزارها فقط بر روی کامپیوتر ها دیده می شدند اما در حال حاضر به تلفن های هوشمند هم نفوذ کرده اند و در حال رشد هستند. بحث امروز ما درباره شایع ترین نوع باج افزار تلفن هوشمند است و در این مطلب راهکارهای امنیتی مربوط به آن را هم به شما یادآوری می کنیم.

 

باج افزار موبایل چیست؟
تعداد بالایی از افراد در حال حاضر از عملکرد و رشد باج افزارها باخبرند. گسترده ترین و آزاردهنده ترین نوع باج افزار کامپیوتر، cryptolocker است. نرم افزار مخربی که داداه های شما را رمزگزاری کرده و برای بازگردانی آن از شما درخواست باج می کند. نوع دیگری از باج افزار که blocker نام دارد، مرورگر و سیستم شما را از کار می اندازد و دسترسی آن را مسدود می کند و برای بازگشت دسترسی باج مطالبه می کند. امروزه، گستردگی blocker(مسدود کننده) های کامپیوتر از cryptoransomware(باج افزار های رمزنگار) کمتر است، علت این گستردگی هم پول است. باج افزار های رمزنگار درآمد بالاتری برای مجرمان به همراه دارند.
این چشم انداز برای تهدیدات تلفن همراه دقیقا عکس این است و تقریبا هیچ cryptolockers برای دستگاه های اندروید وجود ندارد زیرا که سیستم عامل و اپلیکیشن ها برنامه های بک آپ گیری دارند. هنگامی که فایل های کاربران توسط بک آپ حمایت شوند، نیازی به درخواست بازگردانی فایل هایشان و پرداخت باج نخواهند داشت و این موضوع انگیزه چندانی به مجرمان برای حمله به کاربران اندرویدی نمی دهد.

 

برای آلوده کردن دستگاه های اندرویدی، باج  افزارهای Blockers متداول تر هستند. این باج افزارها به سادگی در قالب اپلیکیشن آن ها می رود و کاربر نمی تواند هیچ استفاده ای از برنامه هایش بکند. اگر این اتفاق بر روی کامپیوتر بیفتد، کاربران کامپیوتر تنها با حذف کردن هارد دیسک و انتقال آن به کامپیوتر دیگر، به راحتی از شر این مسدود کننده خلاص می شوند و مشکل فایل های مسدود شده حل می شود. اما شما نمی توانید برای تلفن همراه به سادگی حافظه اصلی را حذف کنید زیرا که بر روی مادربرد متصل است. این علت قانع کننده نمایانگر این است که چرا بازار Blocker که ۹۹% است در بین دیگر باج افزارها تا این اندازه داغ است.

 

باج افزار باج افزار افزایش سریع باج افزار ها روی گوش های هوشمند 82 200x105

انواع باج افزارهای موبایل
در سال ۲۰۱۴-۲۰۱۵ چهار باج افزار نقش اصلی را در بازار ایفا می کردند: Svpeng، pletor، small و Fusob. اما حالا، گسترش pletor تقریبا متوقف شده است؛ سازندگان این نوع باج افزار، با تروجان ننگین Acecard اقدام کردند و به نظر می رسد به جای آن منابع خود را صرف توسعه و پخش آن می کنند. توسعه دهندگان باج افزار Svpeng هم تمرکز خود را بر روی نسخه بانکی تروجان گذاشته اند. که با این اوصاف Small و Fusob دو عضو بزرگ خانواده باج افزارها تنها مانده اند. نتایج در سال ۲۰۱۵-۲۰۱۶ نمایانگر این بود که بیش از ۹۳% از باج افزارهای موبایل ها این دو تروجان بودند.
شایان ذکر است که خانواده تروجان Fusob و Small نقاط مشترک زیادی باهم دارند. هر دوی آن ها صفحه نمایش جعلی داشتند که تظاهر می کردند از طرف مقامات هستند و قربانیان را متهم به خطا می کردند. هر دوی آن ها به قربانیان می گفتند برایشان پرونده جنایی باز خواهند کرد مگر اینکه جریمه پرداخت کنند.
Fusob و Small راه عجیب و غریبی برای دریافت باج انتخاب کرده بودند. راه پرداخت به Fusob از طریق کارت های هدیه iTunes بود در حالیکه گزینه پرداخت بهSmall توسط سیستم پرداخت Kiwi یا MoneyPak xpress Packet vouchers بود. به احتمال زیاد هر دوی این ها توسط مجرمان اینترنتی روسی زبان اما با رویکرد متفاوت، ایجاد شدند.

 

Fusob در ابتدا زبان دستگاه را شناسایی کرده و اگر یکی از زبان های جمهوری روسیه باشد کاری نمی تواند انجام دهد. به جای آن، صفحه نمایشی نمایان می کند که ادعا می کند از آژانس امنیت ملی آمریکا است و درخواست باج می کند. مبلغ این باج از ۱۰۰$ تا ۲۰۰$ است. اکثر قربانیان Fusob که بیش از ۴۱% هستند و در آلمان زندگی می کنند. انگلیس و ایالات متحده آمریکا هم به ترتیب ۱۴٫۵% و ۱۱٫۴% جزء کشورهایی بودن که قربانیان زیادی دارند.
تقریبا ۹۹% قربانیان Small از سه کشور روسیه، قزاقستان و اوکراین بودند که Fusob درگیری با این سه کشور نداشته است. باج افزار Small صفحه نمایشی با مضمون دولت و با دستور العمل پرداخت نمایان می کند که تهدید و تقاضا برای ۷۰۰–۳,۵۰۰ روبل(واحد پول روسیه) که معادل ۱۰$ تا ۵۰$ برای باز کردن دستگاه آلوده است، درخواست می کند. نسخه انگلیسی باج افزار Small نیز وجود دارد. که قفل صفحه نمایش متفاوتی دارد که از FBI نام برده و حدود ۳۰۰$ درخواست می کند.

 

دو نسخه از باج افزارهای Small وجود دارد. نسخه اول یک cryptolocker است که همانند نسخه اول عمل می کند و پس از آن فایل های روی کارت SD را رمزگزاری می کند. دومین نسخه یک تروجان چند منظوره است که قادر به سرقت پول، انحراف مسیر داده ها و البته قفل کردن دستگاه می باشد.

 

چگونه درامان بمانیم؟
۱٫اپلیکیشن های خود را تنها از سایت های رسمی مانند googleplay دانلود کنید. تا مطمئن شوید که هیچ برنامه ای نامعتبری در دستگاهتان وجود ندارد که بتواند به یک منبع غیر معتبر شما را وصل کند. به تنظیمات اندروید (Android settings) بروید، گزینه choose Security را انتخاب نمایید و مطمئن شوید که گزینه “Unknown Sources” تیک نخورده باشد.

 

۲٫ سیستم عامل و برنامه های نصب شده را به طور منظم آپدیت کنید. شما می توانید برای آپدیت برنامه ها آن را در حالت اتوماتیک قرار دهید. البته برای آپدیت سیستم حتما باید به صورت دستی آپدیت کنید و بهتر است این کار به صورت ۱OTA انجام شود.

 

۳٫یک راهکار امنیتی مناسب برای تلفن خود در نظر بگیرید. حتی اگر در فاصله زمانی کوتاه برنامه های خود را آپدیت می کنید و تنها از سایت های رسمی برنامه های خود را دانلود می کنید بازهم خطر شما را تهدید می کند. تروجان می تواند در googleplay در خفا باشد و از این طریق می تواند در بسته های نفوذی یا همان exploit kits وارد شود. برای جلوگیری از قربانی شدن باج افزارها، توصیه می کنیم از نسخه کامل آنتی ویروس NOD 32  مخصوص موبایل استفاده نمایید. چرا که تنها برنامه محافظتی ست که با تمام این تهدیدات به روز می باشد و شما را در مقابل جدیدترین باج افزار ها هم حفظ می کند.

باج افزار باج افزار افزایش سریع باج افزار ها روی گوش های هوشمند 3 200x117

مقالات مرتبط :
انتی ویروس Nod 32 مخصوص موبایل 
همه چیز در مورد باج افزار ها 

 

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'pooyanet_net.wp_terms' doesn't exist]
SELECT t.term_id, tt.parent, tt.count, tt.taxonomy FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id INNER JOIN wp_term_relationships AS tr ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('category') AND tr.object_id IN (9539) ORDER BY t.name ASC

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.